پنجشنبه 2 اسفند 1397   11:42:39
كوچك يا بزرگ كردن بخش :.
بهره مندی 36 روستا و 1جایگاه CNG از نعمت گاز طبیعی در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی
 • 1397/11/19 جمعه بهره مندی 36 روستا و 1جایگاه CNG از نعمت گاز طبیعی در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی بهره مندی 36 روستا و 1جایگاه CNG از نعمت گاز طبیعی در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی
  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان کرمان، مهندس فلاح مدیر عامل شرکت گاز استان کرمان در جلسه هماهنگی افتتاحیه پروژه های دهه فجر اعلام نمود در ایام الله دهه فجر و همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی 5 هزار و 530 خانوار روستایی از 36 روستا و 1 جایگاه CNG با هزینه ای بالغ بر 40میلیارد تومان از نعمت گاز طبیعی بهره مند خواهند شد.
  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان کرمان، مهندس فلاح مدیر عامل شرکت گاز استان کرمان در جلسه هماهنگی افتتاحیه پروژه های دهه فجر اعلام نمود در ایام الله دهه فجر و همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی 5 هزار و 530 خانوار روستایی از 36 روستا و 1 جایگاه CNG با هزینه ای بالغ بر 40میلیارد تومان از نعمت گاز طبیعی بهره مند خواهند شد.
   
  مهندس فلاح ضمن اعلام این خبر آماری کلی از روند گازرسانی به شهرها و روستاهای استان ارائه و افزود از 71شهر استان کرمان، هم اکنون 53 شهر تحت پوشش گاز هستند، از18هر فاقد گاز، 15 شهر در حال حاضر پیمانکار اجرایی برای آنها انتخاب و عملیات اجرایی در آن ها آغاز شده است،2شهرپیمانکار آنها به زودی انتخاب و 1 شهر نیز در دست  طراحی برای شروع عملیات گازرسانی می باشد.
  وی افزود از 3011 روستایی که در استان کرمان  قابلیت گازرسانی به آن ها وجود دارد 1061روستای آن تحت پوشش گاز هستند ضمن آنکه پیمانکار 221 روستا در حال فعالیت، 108 روستا در مرحله انتخاب پیمانکار و مابقی در حال طراحی می باشند .

  فلاح به دستاوردهای بسیار ارزنده و مهم شرکت گاز کرمان در سال های بعد از انقلاب اشاره و تصریح نمود: تاکنون 1950کیلومتر خط انتقال ، 15700کیلومتر خطوط شبکه، تغذیه و توزیع در استان اجرا شده است و در حال حال حاضر 615000 مشترک خانگی و تجاری ، 762 مشترک صنعتی و عمده  به شبکه سراسری گاز متصل و از این نعمت خدادای بهره مند می باشند. این در حالی است که این آمار قبل از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی صفر بوده است .
   
  ایشان در خاتمه از برخوردار بودن 73 درصد جمعیت استان از نعمت گاز طبیعی خبر دادند و ابراز امیدواری نمودند در سالهای آتی با حمایتهای دولت و شرکت ملی گاز ایران تمامی شهرها و روستاهای استان که قابلیت گازرسانی به آن ها وجود دارد از این نعمت ارزنده و خدادادی بهره مند و زمینه رونق اقتصادی و پیشرفت خصوصاً در مناطق جنوبی و محروم استان بیش از پیش فراهم گردد.
   
  روابط عمومی شرکت گاز استان کرمان
   
حضور فعال شرکت گاز استان کرمان در نمایشگاه دستاوردهای چهل ساله انقلاب اسلامی
 • 1397/11/16 سه‌شنبه حضور فعال شرکت گاز استان کرمان در نمایشگاه دستاوردهای چهل ساله انقلاب اسلامی حضور فعال شرکت گاز استان کرمان در نمایشگاه دستاوردهای چهل ساله انقلاب اسلامی
  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان کرمان، نمایشگاه دستاوردهای چهل ساله انقلاب اسلامی با حضور بیش از 100 دستگاه اجرایی استان بمنظور نمایش دستاوردهای چهل ساله انقلاب اسلامی در محل پارک مادر شهر کرمان در حال برگزاری می باشد .
  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان کرمان، نمایشگاه دستاوردهای چهل ساله انقلاب اسلامی با حضور بیش از 100 دستگاه اجرایی استان بمنظور نمایش دستاوردهای چهل ساله انقلاب اسلامی در محل پارک مادر شهر کرمان در حال برگزاری می باشد .
  مهندس منوچهر فلاح مدیر عامل شرکت گاز استان کرمان ضمن بازدید از این نمایشگاه گفت: شرکت گاز استان با حضور فعال در این نمایشگاه فعالیتهای صورت گرفته در بخش گازرسانی در سطح استان کرمان را  به نمایش گذاشته است.
  فلاح ادامه داد تا کنون 1950کیلومتر خط انتقال ، 15700کیلومتر خطوط تغذیه و شبکه توزیع اجرا شده است و در حال حال حاضر 615000 مشترک خانگی و تجاری ، 762 مشترک صنعتی و عمده به شبکه سراسری گاز متصل و از این نعمت الهی بهره مند شده اند. این در حالی است که میزان خطوط اجرا شده انتقال شبکه تغذیه و توزیع قبل از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در استان کرمان صفر بوده است .
   ایشان افزودند در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی پروژه بزرگ گازرسانی به شهرهای جیرفت فهرج و نرماشیر و 78 روستا را به بهره برداری رسید که این خود مایه عزت و افتخاری بزرگ برای صنعت گازرسانی کشور می باشد.
  فلاح تاکید نمود کارشناسان شرکت گاز در محل نمایشگاه با  بیان دستاوردهای چهل ساله صنعت گازرسانی استان ، اطلاع رسانی پروژه  های کیفی مانند معرفی سامانه CRM (سیستم مدیریت ارتباط با مشتریان) ، قرائت و چاپ همزمان صورتحساب و اشاعه فرهنگ مصرف بهینه و ایمن گاز طبیعی در نمایشگاه حضور دارند و خدمت رسانی می نمایند.
  ایشان در خاتمه افزودند شرکت گاز استان کرمان وظیفه خدمت رسانی به مردم شریف استان را بر عهده دارد و امیدواریم با ارائه خدمات برتر، بهبود خدمات ،گازرسانی به شهر ها و روستا ها  و با همت و تلا ش تمامی پرسنل مجموعه شرکت گاز استان شاهد رضایتمندی تمامی ذینفعان در استان باشیم .
                                                                                                                                             روابط عمومی شرکت گاز استان کرمان
روند رو به رشد کارنامه نظام مشارکت شرکت گاز استان کرمان در سال 1397
 • 1397/11/14 يكشنبه روند رو به رشد کارنامه نظام مشارکت شرکت گاز استان کرمان در سال 1397 روند رو به رشد کارنامه نظام مشارکت شرکت گاز استان کرمان در سال 1397
  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان کرمان مهندس فلاح ضمن اعلام این خبر افزود: نیروی انسانی به لحاظ برخورداری از قدرت اندیشه، خلاقیت و نوآوری بزرگترین دارایی هر سازمانی محسوب می شود، چراکه هرگونه بهبود و پیشرفت در سیستم های فنی و سازمانی توسط نیروی انسانی صورت می گیرد.
  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان کرمان مهندس فلاح ضمن اعلام این خبر افزود:
  نیروی انسانی به لحاظ برخورداری از قدرت اندیشه، خلاقیت و نوآوری بزرگترین دارایی هر سازمانی محسوب می شود، چراکه هرگونه بهبود و پیشرفت در سیستم های فنی و سازمانی توسط نیروی انسانی صورت می گیرد.
  فلاح اقدامات انجام شده نظام پیشنهادات را در سال 97بسیار سازنده و فعال دانست و تشریح نمود در سال جاری با همت دبیر نظام پیشنهادات و کلیه همکاران توانستیم به جایگاه واقعی این نظام در سیستم اداری نزدیک تر شویم.
  ایشان به عملکرد مثبت و روند رو به رشد موارد مطرح شده در جلسات نظام مشارکت اشاره نمود و گفت: 1837 مورد پیشنهاد از ابتدای سال تاکنون دریافت شده است که پیشنهادات طی جلسات کارشناسی در کمیته های هفت گانه نظام پیشنهادات بررسی می شوند و با عنایت به اینکه بزرگترین آسیب نظام پیشنهادات عدم اجرای یپیشنهادات مصوب می باشد مقررگردیده تمامی کمیته های مذکور پس از تصویب هر پیشنهاد، خود مجری آن نیز باشند.
  ایشان در ادامه به دستاوردهای اجرای نظام پیشنهادات اشاره نمود و بیان داشت: استقرار سیستم پیشنهادات تمام سطوح سازمان را به دلیل امکان پشت سر گذاشتن هرم قدرت سازمانی منتفع می سازد، اشاعه فرهنگ همکاری داوطلبانه و خودجوش، بهبود روحیه و انگیزه کارکنان، افزایش میزان خلاقیت، نوآوری و ابتکار،تقویت مسئولیت پذیری و تعلق سازمانی، بهبود بهره وری ، کیفت و ارائه بهتر خدمات پس ازفروش، افزایش درامد ها و کاهش هزینه ها از مهم ترین عوامل منتج این نظام می باشد.
  فلاح در پایان هدف از اجرای نظام پیشنهادها را به طور کلی ایجادفضای مناسب برای مشارکت کلیه کارکنان در جهت تحقق اهداف سازمانی بیان نمود و ابراز امیدواری نمودند با مشارکت کلیه کارکنان شاهد ارتقاء سطح کمی و کیفی در ارائه خدمات بهتر به کلیه ذینفعان محترم استان باشیم.
                                                                                                                                         
                                                                                                                                                                 روابط عمومی شرکت گاز استان کرمان
   
   
افتتاح پروژه های گازرسانی به مناطق جنوب و جنوب شرق استان در آستانه چهل سالگی انقلاب
 • 1397/11/3 چهارشنبه افتتاح پروژه های گازرسانی به مناطق جنوب و جنوب شرق استان در آستانه چهل سالگی انقلاب افتتاح پروژه های گازرسانی به مناطق جنوب و جنوب شرق استان در آستانه چهل سالگی انقلاب
  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان کرمان ، بهره برداری رسمی از خط انتقال گاز کهنوج- جیرفت و گازرسانی به شهرهای جیرفت، نرماشیر و فهرج، 78 روستای تابعه ، 2 شهرک صنعتی (جیرفت وبم) و یک جایگاهCNG : دوشنبه اول بهمن‌ماه، با حضور معاون اول رئیس جمهوری جناب آقای دکتر جهانگیری وزیر محترم نفت جناب آقای مهندس زنگنه ،مدیرعامل محترم شرکت ملی گاز ایران جناب آقای مهندس تربتی ، استاندار محترم جناب آقای دکتر فدایی در جنوب استان کرمان انجام شد و مردم خونگرم این مناطق از نعمت گاز طبیعی بهره‌مند شدند.
  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان کرمان ، بهره برداری رسمی از خط انتقال گاز کهنوج- جیرفت و گازرسانی به شهرهای جیرفت، نرماشیر و فهرج، 78 روستای تابعه ، 2 شهرک صنعتی (جیرفت وبم)  و یک جایگاهCNG  : دوشنبه اول بهمن‌ماه، با حضور معاون اول رئیس جمهوری جناب آقای دکتر جهانگیری وزیر محترم نفت جناب آقای مهندس زنگنه ،مدیرعامل محترم شرکت ملی گاز ایران جناب آقای مهندس تربتی ، استاندار محترم جناب آقای دکتر فدایی در جنوب استان کرمان انجام شد و مردم خونگرم این مناطق از نعمت گاز طبیعی بهره‌مند شدند.
  مهندس فلاح مدیر عامل شرکت گاز استان کرمان در مراسم بهره برداری رسمی از خط انتقال گاز کهنوج- جیرفت و گازرسانی به شهرهای جیرفت، نرماشیر و فهرج، 78 روستا و 2 شهرک صنعتی در جنوب وجنوب شرق استان کرمان که در مسجد حضرت رقیه (س) جیرفت و به طور همزمان به صورت ویدئوکنفرانس در شهرهای مذکور برگزار شد، با بیان این مطلب ضمن تبریک چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران، اظهار داشت: این پروژه‌ها با هزینه‌ای بالغ بر 5 هزار میلیارد ریال  از محل اعتبارات ملی و تخصیصی از سوی  دولت تدبیر و امید به بهره‌برداری رسید و زمینه بهره مندی 56359 خانوار در مناطق شهری و روستایی جیرفت فهرج و نرماشیر از نعمت گاز طبیعی فراهم گردید.
   
  حسن منتظر تربتی معاون وزیر نفت و مدیر عامل شرکت ملی گاز ایران نیز طی سخنانی در این مراسم اظهار داشتند استان کرمان که تا پیش از دولت یازدهم تنها 36 شهر آن از گاز بهره مند بودند امروز با گازرسانی به این 3  شهر تعداد شهرهای بهره مند از گاز طبیعی استان کرمان به 53 شهر رسیده است.
   
  مهندس تربتی در ادامه سخنان خود درباره افتتاح خط انتقال گاز کهنوج - جیرفت توضیح داد: شروع پروژه ابتدای سال 96 بود و دقیقا پس از 14 ماه، یعنی زودتر از موعد مقرر، این خط لوله گازدار شد و این امر نشان می دهد که ما به عنوان خدمت گزاران مردم در شرکت ملی گاز ایران ایمان داریم که این صنعت، انقلابی ترین صنعت در کل کشور است.
   در ادامه مراسم مهندس زنگنه وزیر محترم نفت با اشاره به اینکه اکنون بالای 98 درصد از جمعیت شهری کشور از صنعت گاز بهره مند هستند،گفت: در واقع این آمار، شاخص بسیار خوبی در سطح بین المللی است که جایگاه ما را در بخش گاز و گازرسانی خاص می کند.
  وی با بیان اینکه اکنون پارس جنوبی به عنوان بزرگترین میدان گازی دنیا شرایط افزایش تولید را برای ما فراهم کرده، افزود: به حول و قوه الهی و با تلاش همه دست اندرکاران در صنعت نفت و گاز توانسته ایم برخی از فازهای پارس جنوبی معادل 14 فاز استاندارد را به مدار بیاوریم که این مهم علاوه بر افزایش تولید گاز ،  موجب پیشی گرفتن کشورمان عزیزمان برای نخستین بار در تولید از این میدان، از قطر شده است.
  زنگنه در پایان بیان کرد: ما برای ساختن زیربنای شبکه های گازی، تلاش خود را به نحو احسن انجام داده ایم تا بتوانیم بحث اشتغال زایی را به پیش ببریم ، بنابراین در اینجا ازهمه ی تلاشگران این عرصه تشکر کرده و امید دارم که این روند در بخش گاز و گازرسانی با همین سرعت ادامه یابد.
  اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور نیز در این  مراسم ضمن ایراد سخنانی گفت ما اکنون در پارس جنوبی یعنی یکی از بزرگترین مخازن گازی دنیا طی این 40 سال موفق شدیم تولید روزانه گاز خود را از 285 میلیون متر مکعب به بیش از 800 میلیون متر مکعب در روز برسانیم و این امر بدان معنی است که  برای هر فازی که به تولید رسیده چندین میلیارد دلار سرمایه گذاری انجام شده تا گاز این ثروت زیر زمینی استخراج شده و پس از انجام شبکه گذاری به همه مردم برسد.
  وی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: قطعا امروز در دنیا هیچ کشوری به گستردگی ایران دارای شبکه گازرسانی نیست و ما بر این باوریم همانطور که مردم در تهران از نعمت گاز برخوردارند . مردم باید در محروم ترین استان ها نیز رفاه و آسایش بدست آمده از این نعمت الهی را تجربه کنند.
   
  دکتر جهانگیری در پایان با تشکر از زحمات تمامی دست اندر کاران دستور افتتاح طرح های آماده بهره برداری در 3 شهر نرماشیر، جیرفت، فهرج و دو شهرک صنعتی و یک جایگاه CNG را صادر کرد .
                                                                                                                                    
                                                                                                                                      روابط عمومی شرکت گاز استان کرمان
   
افتتاح طرح‌های بزرگ گازرسانی استان کرمان در آستانه چهل سالگی انقلاب
 • 1397/11/1 دوشنبه افتتاح طرح‌های بزرگ گازرسانی استان کرمان در آستانه چهل سالگی انقلاب افتتاح طرح‌های بزرگ گازرسانی استان کرمان در آستانه چهل سالگی انقلاب
  در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، چندین پروژه‌ گازرسانی در مناطق جنوب و جنوب شرق استان کرمان با حضور ، معاون اول رئیس جمهوری جناب آقای دکتر جهانگیری وزیر محترم نفت جناب آقای مهندس زنگنه و مدیرعامل محترم شرکت ملی گاز ایران جناب آقای مهندس تربتی به بهره‌برداری می‌رسد.
  در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، چندین پروژه‌ گازرسانی در مناطق جنوب و جنوب شرق استان کرمان با حضور ، معاون اول رئیس جمهوری جناب آقای دکتر جهانگیری وزیر محترم نفت جناب آقای مهندس زنگنه و مدیرعامل محترم شرکت ملی گاز ایران جناب آقای مهندس تربتی  به بهره‌برداری می‌رسد.
  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان کرمان ، مهندس فلاح مدیر عامل شرکت گاز استان کرمان  ضمن اعلام این خبر، گفت: دوشنبه اول بهمن‌ماه، با حضور دکتر اسحاق جهانگیری ، مهندس زنگنه و جمعی از مسئولین کشوری، خط انتقال کهنوج- جیرفت به همراه سه شهر جیرفت، فهرج، نرماشیرو78 روستای تابعه ، 2 شهرک صنعتی (جیرفت وبم)  و یک جایگاهCNG  در جنوب استان کرمان افتتاح می‌شود و مردم خونگرم این مناطق از نعمت گاز بهره‌مند خواهند شد.
  وی در ادامه افزود: این پروژه‌ها با هزینه‌ای بالغ بر 5 هزار میلیارد ریال  از محل اعتبارات ملی و تخصیصی از سوی  دولت تدبیر و امید به بهره‌برداری می‌رسند.
  مدیرعامل شرکت گاز استان کرمان  تصریح کرد: با افتتاح پروژه گازرسانی به شهرهای جیرفت، نرماشیر، فهرج و دو شهرک صنعتی ، زمینه بهره‌مندی 56359 خانوار در در مناطق شهری و روستایی مذکور  از نعمت گاز طبیعی فراهم می شود.
                                                                                                                                                                      
  مهندس فلاح ادامه داد: با افتتاح خط مذکور زیر ساخت لازم جهت بهره مندی شهر بلوک شهرستان جیرفت ، شهرستان فاریاب و عنبرآباد مهیا گردیده است و لذا گازرسانی به جنوب استان با سرعت فزاینده ادامه خواهد یافت.
  ایشان در خاتمه اظهار نمودند با گازدار شدن مناطق جنوبی استان تعداد شهرها و روستاهای بهره مند از نعمت گاز طبیعیدر کل استان به  53 شهر ، 1073 روستا و ضریب نفوذ گازرسانی در مناطق شهری و روستایی استان به 73% می رسد.
   
                                                                                                                                                            روابط عمومی شرکت گاز استان کرمان
   
ارزیابی نهایی جایزه تعالی سازمانی شرکت گاز استان کرمان بر اساس مدل EFQM
 • 1397/10/22 شنبه ارزیابی نهایی جایزه تعالی سازمانی شرکت گاز استان کرمان بر اساس مدل EFQM ارزیابی نهایی جایزه تعالی سازمانی شرکت گاز استان کرمان بر اساس مدل EFQM
  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان کرمان، ارزیابی نهایی دومین دوره جایزه سرآمدی و بهبود مستمر شرکت ملی گاز ایران، ازیازدهم تا سیزدهم دی ماه سالجاری باحضورمدیرعامل،هیئت رئیسه ،کارگروه های کمیته تعالی سازمانی و یک تیم ارزیاب متشکل از آقایان مهندس بهرامی، عباس زاده، پریوش، ، بهفر و خانم القاسی در سطح کلیه واحدهای ستادی و عملیاتی شرکت گاز استان کرمان انجام شد.
  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان کرمان، ارزیابی نهایی دومین  دوره جایزه سرآمدی و بهبود مستمر شرکت ملی گاز ایران،  ازیازدهم تا سیزدهم دی ماه سالجاری باحضورمدیرعامل،هیئت رئیسه ،کارگروه های کمیته تعالی سازمانی و یک تیم ارزیاب متشکل از آقایان مهندس بهرامی، عباس زاده، پریوش، ، بهفر و خانم القاسی در سطح کلیه واحدهای ستادی و عملیاتی شرکت گاز استان کرمان انجام شد.
  این ارزیابی طی جلساتی فشرده با حضور کمیته های ده گانه: رهبری ، استراتژی،کارکنان ، شراکت ها و منابع، فرآیندها و محصولات و خدمات، مشتریان ، کارکنان ، جامعه ، نتایج کلیدی و مسئولیت های اجتماعی انجام شد.
  مهندس فلاح مدیر عامل شرکت گاز استان کرمان ضمن اعلام این خبر گفت، مدل های تعالی، روش مناسبی برای ارزیابی عملکرد سازمان ها می باشند. با بکارگیری این مدل ها، سازمان می تواند عملکرد خود را با سایر رقبا در سطح ملی و بین المللی مقایسه کند.این مدل ها نشان می دهند که برتری سازمان یک برداشت نظری نیست بلکه بدست آوردن نتایج عملی است که مبتنی بر شواهد و شاخصهای قابل سنجش می باشد.
  وی ادامه داد،  خوشبختانه با تمهیدات و برنامه ریزی های صورت گرفته، شرکت گاز استان در راستای تحقق چشم انداز ترسیم شده در مسیر تعالی قرار گرفته وکلیه فعالیتها و خدمات ارایه شده با سرلوحه قرار دادن مدل تعالی اجرایی می شود.
  مهندس فلاح اضافه نمود: کسب نظام تعالی سازمانی از جمله فعالیت هایی است که اجرای آن در چارچوب مدیریتی، هنگامی که با خود ارزیابی همراه شود، نقاط قوت و زمینه های قابل بهبود سازمان را آشکار و بر اساس آن پروژه ها و اقدامات بهبود تعریف می شود که با اجرای آنها، اثر بخشی رویکردها ارتقا یافته و در نتیجه تحقق اهداف سازمان ممکن می شود.
  وی بر استقرار مدل رادار در تعالی سازمانی و دستیابی مؤثرتر درتوانمندسازها و  نتایج تأکید کرد و همچنین ایشان ادامه داد : در طی3روز تیم ارزیابی بر اساس معیارهای توانمند ساز (رهبری، استراتژی، کارکنان، شراکت ها و منابع، فرآیندها و محصولات و خدمات)، معیارهای نتایج (مشتریان، کارکنان، جامعه، نتایج کلیدی ) وبر اساس برنامه ریزی اعلام شده، شرکت گاز کرمان را مورد ارزیابی قرار داد که  امیدواریم بتوانیم از تجربیات و ارزش افزوده حاصل از ارزیابی  در راستای بهبود عملکردها و فرآیندها استفاده نمائیم.
  در جلسه اختتامیه نیزکه در پایان فرایند ارزیابی برگزار گردید ، ارزیابان ضمن ارائه گزارش خود و اشاره به بخشی از نقاط قوت و قابل بهبود شرکت ، از تلاش و همدلی کارکنان شرکت گاز استان کرمان در راستای تحقق تعالی سازمانی قدردانی نمودند.
                                                                                                                                                     
                                                                                                                                                                                                         روابط عمومی شرکت گاز استان کرمان
شرکت گاز استان کرمان موفق به دریافت گواهینامه های بین المللی سیستم مدیریت رسیدگی به شکایات (ISO10002:2018) و پایش و اندازه گیری رضایت مشتری (ISO10004 : 2018) گردید.
 • 1397/10/17 دوشنبه شرکت گاز استان کرمان موفق به دریافت گواهینامه های بین المللی سیستم مدیریت رسیدگی به شکایات (ISO10002:2018) و پایش و اندازه گیری رضایت مشتری (ISO10004 : 2018) گردید. شرکت گاز استان کرمان موفق به دریافت گواهینامه های بین المللی سیستم مدیریت رسیدگی به شکایات (ISO10002:2018) و پایش و اندازه گیری رضایت مشتری (ISO10004 : 2018) گردید.
  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان کرمان،مهندس فلاح ضمن اعلام این خبر گفت : شرکت گاز استان کرمان به منظور بهبود کیفیت خدمات ، افزایش رضایتمندی مشترکین و لزوم رعایت حقوق آنان ، با توجه به پیاده سازی زیرساخت های لازم جهت رسیدگی به شکایات و سنجش رضایت مشترکین، توانست گواهینامه اجرای این دو استاندارد را بر اساس ممیزی انجام شده توسط شرکت TUV ، دریافت نماید .
  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان کرمان،مهندس فلاح ضمن اعلام این خبر گفت : شرکت گاز استان کرمان به منظور بهبود کیفیت خدمات ، افزایش رضایتمندی مشترکین  و لزوم رعایت حقوق آنان ، با توجه به پیاده سازی زیرساخت های لازم جهت رسیدگی به شکایات و سنجش رضایت مشترکین، توانست گواهینامه اجرای این دو استاندارد را بر اساس ممیزی انجام شده توسط شرکت TUV ، دریافت نماید .
  مدیر عامل شرکت گاز استان کرمان ادامه داد: رضایت مندی ذینفعان و ارائه خدمات بموقع و همچنین پاسخگویی مناسب و پایش آن یکی از اولویت های اصلی شرکت گاز بوده که خوشبختانه اخذ گواهینامه های  رسیدگی به شکایات مشتریان (ISO10002:2018) و میزان رضایت ذینفعان (iso10004:2018) سندی بر تعهد مشتری مداری و پایبندی این شرکت در ارائه اهداف تعیین شده می باشد.
  استاندارد iso10004 و is010002   راهنمایی مطلوب برای تدوین روش های حرفه ای برای اندازه گیری میزان رضایت مشتریان و طراحی یک سیستم اثربخش و کارآمد برای فرآیند رسیدگی به شکایات مشتری سازمان می باشد. سازمان هنگامی که شکایتی را از مشتری دریافت می کند این شکایات می تواند فرصت های زیادی را برای بهبود در محصولات و فرایندها در اختیار سازمان قرار دهد و در صورتیکه فرآیند رسیدگی به شکایات به درستی انجام شود، اعتبار و شهرت سازمان نیز بزرگ خواهد شد.
   فلاح ادامه داد خوشبختانه  شرکت گاز استان کرمان با انجام نظرسنجی از ذینفعان محترم ، راه اندازی سامانه CRM
  (سامانه مدیریت ارتباط با مشتری)   درسایت شرکت گاز کرمان به آدرس WWW.nigc-kerman.ir  و همچنین  تلاش کلیه همکارن موفق به  دریافت گواهینامه رسیدگی به شکایات مشتریان (ISO10002:2018) و میزان رضایت ذینفعان
   (
  iso10004:2018) گردیده است.
   
   در طول دوره ممیزی، بازنگری و تمدید گواهینامه های کیفیت
  (ISO9001:2015)، ایمنی و بهداشت (OHSAS18001:2007) و محیط زیست (ISO14001:2015) نیز انجام پذیرفت .
  مهندس فلاح  در انتها از تلاش و زحمات کلیه کارکنان مجموعه شرکت گاز استان کرمان و در جهت استاندارد سازی فعالیت ها و وظایف محوله قدردانی و اظهار امیدواری کرد: با تداوم همدلی همچنان شاهد کسب  موفقیت های روز افزون و بالندگی و شکوفایی شرکت گاز استان کرمان خواهیم بود.


  روابط عمومی شرکت گاز استان کرمان
برگزاری هشتمین جلسه هیات مدیره شرکت گاز استان کرمان
 • 1397/10/8 شنبه برگزاری هشتمین جلسه هیات مدیره شرکت گاز استان کرمان برگزاری هشتمین جلسه هیات مدیره شرکت گاز استان کرمان
  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان کرمان در هشتمین جلسه هیات مدیره شرکت گاز استان کرمان که با حضور آقای عزت الله زمانی نژاد رییس هیات مدیره، مهندس فلاح مدیر عامل و اعضای هیات مدیره برگزار گردید، مهندس فلاح با ارائه گزارشی به تشریح عملکرد و پروژه های گاز استان پرداختند .
  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان کرمان در هشتمین جلسه هیات مدیره شرکت گاز استان کرمان که با حضور آقای عزت الله زمانی نژاد رییس هیات مدیره، مهندس فلاح مدیر عامل و اعضای هیات مدیره برگزار گردید، مهندس فلاح با ارائه گزارشی به تشریح عملکرد و پروژه های گاز استان پرداختند .
  وی اظهار داشتند در سال 1397 با وجود مشکلات اقتصادی با تغییراتی که در فرآیند پیمانی انجام شده است، خوشبختانه شرکت مطابق برنامه زمانبندی نسبت به پروژه های گازرسانی اقدام نموده است.
  فلاح ادامه داد با همکاری و همت شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران و نیز شرکت ملی گاز ایران عملیات اجرایی گاز رسانی به سه شهرستان جیرفت، نرماشیر، فهرج ،78 روستا و دو شهرک صنعتی و یک جایگاه CNG با هزینه ای بالغ بر پنج هزار میلیارد ریال به نتیجه رسیده است که گام بلند دیگری از دولت تدبیر و امید در راستای آبادانی و محرومیت زدایی می باشد.
  مهندس فلاح به در پیش رو بودن ارزیابی دومین جایزه تعالی سازمانی در شرکت گاز استان کرمان اشاره نمودند. و اظهار داشتند با تمهیدات و برنامه ریزی های صورت گرفته شرکت گاز استان در راستای تحقق چشم انداز ترسیم شده در مسیر تعالی قرار گرفته وکلیه فعالیتها و خدمات ارایه شده با سرلوحه قرار دادن مدل تعالی اجرایی می شود.
  مدیر عامل شرکت گاز استان به تقویت فرهنگ تعالی سازمانی در شرکت اشاره کرد و  افزود:  وجود فضای متعالی در شرکت و ارتقای روحیه همدلی و تعلق سازمانی در بین همکاران و در همه سطوح مدیریتی حاکی از رشد و تقویت فرهنگ تعالی در شرکت می باشد.

   در ادامه جلسه مهندس زمانی نژاد ضمن ابراز خرسندی از حضورش در جمع کارکنان پرتلاش گاز استان کرمان با اشاره به انتصاب شایسته مهندس تربتی به عنوان مدیر عامل شرکت ملی گاز ایران که از بدنه شرکت ملی گاز انتخاب شده است این موضوع را باعث افتخار برای مجموعه شرکت ملی گاز ایران دانست . ایشان از مدیر عامل و کارکنان شرکت به دلیل حرکت روبه جلوی شرکت در سال 1397 ، تلاش و عزم جدی شرکت گاز استان در راستای تحقق چشم انداز تعریف شده و گازرسانی به مناطق محروم و جنوبی استان تشکر نمودند و ابراز امیدواری نمودند با گازدار شدن مناطق جنوبی استان گام بلندی در جهت آبادانی مناطق محروم ، روستاهای جنوبی استان و کمک به صنایع تولیدی،صنعتی، کشاورزی این مناطق برداشته می شود.
   به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان کرمان در ادامه جلسه تصمیمات مهمی در خصوص پروژه های در حال اجرا، مناقصات در پیش رو و پیمان ها گرفته شد. در پایان نیز مدیر عامل و رئیس هیئت مدیره به پیگیری و به سرانجام رسیدن تصمیمات متخذه تاکید نمودند.
   
  روابط عمومی شرکت گاز استان کرمان
   
دعوت دستگاه های اجرایی استان کرمان به رعایت مصرف بهینه گاز طبیعی
 • 1397/10/5 چهارشنبه دعوت دستگاه های اجرایی استان کرمان به رعایت مصرف بهینه گاز طبیعی دعوت دستگاه های اجرایی استان کرمان به رعایت مصرف بهینه گاز طبیعی
  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان کرمان، مهندس فلاح خواستار رعایت بخشنامه معاون اول رئیس جمهور به همه دستگاه های اجرایی استان شد. مهندس منوچهر فلاح مدیر عامل شرکت گاز استان کرمان به استناد به ابلاغیه دکتر جهانگیری معاون اول رییس جمهور برای حفظ هر چه بیشتر تعادل در تولید، مصرف و پیشگیری از احتمال قطعی گاز، همه سازمانها را تا پایان سال دعوت به رعایت مصرف بهینه گاز نمود.
  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان کرمان، مهندس فلاح خواستار رعایت بخشنامه معاون اول رئیس جمهور به همه دستگاه های اجرایی استان شد.
  مهندس منوچهر فلاح مدیر عامل شرکت گاز استان کرمان به استناد به ابلاغیه دکتر جهانگیری معاون اول رییس جمهور  برای حفظ هر چه بیشتر تعادل در تولید، مصرف و پیشگیری از احتمال قطعی گاز، همه سازمانها را تا پایان سال دعوت  به رعایت مصرف بهینه گاز نمود.
  در این ابلاغیه که به همه سازمانها، موسسات، شرکت های دولتی، نهادها و نیروهای مسلح ابلاغ شده، همکاری هر چه بیشتر را در راستای پایداری جریان گاز و حفظ تعادل در تولید، مصرف و پیشگیری از افت فشار یا قطعی احتمالی گاز را خواستار شده اند.
  وی با بیان اینکه استفاده ایمن و بهینه گاز در دستگاه های اجرایی استان؛ گامی موثّر در حفظ پایداری جریان گاز در استان خواهد بود؛ به بیان موارد اعلامی در این بخشنامه اشاره کرد و گفت: رعایت دمای 18 تا 21 درجه سانتی گراد در فضای داخلی و بسته و دمای 18 درجه سانتی گراد در راهروها و فضاهای عمومیِ سرپوشیده ادارات از مهم ترین مواردی است که باید رعایت شود.
  مدیر عامل شرکت گاز استان کرمان با اعلام اینکه روشن کردن وسایل گرمایشی یک ساعت قبل از آغاز وقت اداری و خاموش کردن آنها یک ساعت قبل از پایان وقت اداری از دیگر موارد مهمی است که بر رعایت آن تاکید شده است؛ افزود: استفاده از دستگاه های گازسوز استاندارد با برچسب انرژی بالا یعنی A و B، خاموش کردن وسایل گرمایشی در روزهای تعطیل برای ساختمان هایی که سیستم حرارت مرکزی ندارند، انجام معاینه فنی همه موتور خانه ها توسط شرکت های تایید صلاحیت شده از سوی سازمان ملی استاندارد ایران، سرویس و تعمیر دوره ای تجهیزات گاز سوز از طریق متخصصان مجاز و نصب سامانه پایش هوشمند موتورخانه به منظور افزایش ضریب ایمنی و بازدهی وسایل گاز سوز از دیگر موارد مورد تاکید در این بخشنامه است.
  مدیر عامل شرکت گاز استان کرمان در ادامه یادآور شد: مهم ترین وظیفه مجموعه گاز استان حفظ استمرار جریان گاز و حفظ  ایمنی و عملکرد تاسیسات و ایستگاهها در تمامی شرایط و علی الخصوص شرایط بحرانی می باشد و بایستی تمامی مسئولین عملیاتی در روزهای حساس تلاش کرده و رفاه و آسایش مردم را سرلوحه کار خود قرار داده و کارها را برای رضایت خداوند و رفاه و آسایش مردم انجام دهند .              روابط عمومی شرکت گاز استان کرمان
انجام پیش ارزیابی جایزه تعالی سازمانی در شرکت گاز استان کرمان
 • 1397/10/4 سه‌شنبه انجام پیش ارزیابی جایزه تعالی سازمانی در شرکت گاز استان کرمان انجام پیش ارزیابی جایزه تعالی سازمانی در شرکت گاز استان کرمان
  پیش ارزیابی جایزه تعالی سازمانی شرکت ملی گاز با هدف آماده سازی کمیته های تعالی سازمانی شرکت گاز استان کرمان برای ارزیابی نهایی توسط دبیرخانه تعالی سازمانی برنامه ریزی و با حضور مدیرعامل ، هیئت رئیسه ، دبیران و اعضای کمیته ها و ارزیاب مستقل جایزه در این شرکت برگزار گردید.
   پیش ارزیابی جایزه تعالی سازمانی شرکت ملی گاز با هدف آماده سازی کمیته های تعالی سازمانی شرکت گاز استان کرمان برای ارزیابی نهایی توسط دبیرخانه تعالی سازمانی برنامه ریزی و با حضور مدیرعامل ، هیئت رئیسه ، دبیران و اعضای کمیته ها و ارزیاب مستقل جایزه در این شرکت برگزار گردید.
  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان کرمان، مهندس منوچهر فلاح مدیر عامل شرکت گاز استان کرمان در افتتاحیه پیش ارزیابی جایزه تعالی سازمانی در جمع معاونین و کارکنان این شرکت گفت: با توجه به تاثیر نظام های نوین مدیریتی بر افزایش کیفیت خدمات به مشتریان و کلیه ذینفعان، بکارگیری استانداردهای سیستم های کیفیت و حرکت به سمت تعالی سازمانی در گاز کرمان نه تنها یک انتخاب ،بلکه یک الزام است که در سالهای اخیر با طراحی مدل بومی تعالی سازمانی در شرکت ملی گاز، فعالیتهای شرکتهای گاز استانی بر اساس این مدل ارزیابی می شوند.
  وی ادامه داد، با توجه به اهمیت سیستمهای مدیریت کیفیت و تعالی سازمانی و بهره گیری سازمانها برای حرکت به سمت کیفیت، شرکت گاز استان کرمان پس از اخذ گواهی اهتمام به تعالی سرآمدی و بهبود مستمر شرکت ملی گاز در سال گذشته، اقدام به ادامه روند تعالی برای دستیابی به تقدیرنامه دو ستاره و به موازات آن تعمیق مفاهیم مدل تعالی در تمام سطوح سازمان با حضور در دومین دوره مدل ارزیابی شرکت ملی گاز نموده است که امیدواریم با تلاش های صورت گرفته توسط همه کارکنان موفق به کسب این تقدیر نامه شویم تا در راستای دستیابی به ارکان جهت ساز شرکت(چشم انداز، ماموریت، ارزش ها و اهداف کلان) قدم های اصلی برداشته شود.
   در ادامه جلسه پیش ارزیابی که با حضور سرارزیاب جناب آقای مهندس تقی زاده برگزار گردید کلیه کارگروه های تعالی با استناد به نقشه فرآینده ها و استراتژی، رویکرد های مختلف خود را به همراه مستندات مربوطه ارائه نمودند.
  ان شاا.. ارزیابی نهایی جایزه تعالی سازمانی با حضور ارزیابان رسمی شرکت ملی گاز در تاریخ 15  الی  19 دی ماه در شرکت گاز استان کرمان برگزار می شود
                                                              روابط عمومی شرکت گاز استان کرمان
اقدامی بی سابقه در عملیات گازرسانی استان کرمان
 • 1397/10/3 دوشنبه اقدامی بی سابقه در عملیات گازرسانی استان کرمان اقدامی بی سابقه در عملیات گازرسانی استان کرمان
  طی سال جاری و در چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی بیش از 78 روستا ،3 شهر،2 شهرک صنعتی و یک جایگاه CNG با هزینه ای بالغ بر 5 هزارمیلیارد ریال در استان کرمان از نعمت گاز بهره مند خواهند شد.
  طی سال جاری و در چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی بیش از 78 روستا ،3 شهر،2 شهرک صنعتی و یک جایگاه CNG با هزینه ای بالغ بر 5 هزارمیلیارد ریال در استان کرمان از نعمت گاز بهره مند خواهند شد.
  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان کرمان، منوچهر فلاح مدیر عامل شرکت گاز استان کرمان ضمن بیان مطلب فوق، اظهار داشت: فعالیت شرکت گاز کرمان نسبت به سایر دستگاه های خدمات رسان استان قدمت کوتاه‌تری دارد اما طی همین مدت کوتاه، اقدامات ارزنده و قابل قبولی از سوی این شرکت انجام شده است.
  وی به اقدامات این شرکت گاز در سال جاری اشاره کرد و افزود: در هفته دولت سال جاری، شاهد عملیات گازرسانی به شهر‌هجدک و 96 روستا و 3 جایگاه CNGبا هزینه ای بالغ بر 112 میلیارد تومان بودیم . همچنین با اعتبارات خوبی که از محل منابع داخلی شرکت ملی گاز ایران تامین شد و همکاری شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران، عملیات اجرایی سه شهرستان جیرفت، نرماشیر ،فهرج،78 روستای تابعه، 2 شهرک صنعتی و یک جایگاه CNG با هزینه ای بالغ بر 500 میلیارد تومان به اتمام رسید که بزودی آیین افتتاحیه آن انجام خواهد شد.
  مدیر عامل شرکت گاز استان کرمان با اشاره به وسعت زیاد این استان و پهناور بودن آن و به مراتب سختی و سرانه بالا گازرسانی گفت: تلاش برای رسیدن به قله های افتخار و دمیدن انرژی پاک به رگ های این استان ادامه دارد و عملیات اجرایی گاز رسانی به 19 شهر و 410 روستای دیگر این استان با اعتبارات بند ق در دست اقدام می باشد.که این امر نشان از فعالیت شرکت گاز استان در سال جاری دارد که به برکت چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران اتفاق افتاده است.
  در حال حاضر 50 شهر و 959 روستا در این استان به شبکه سراسری گاز متصل می باشند .
   
  روابط عمومی شرکت گاز استان کرمان
752 صنعت کوچک و بزرگ وابسته به گاز در استان کرمان مشغول فعالیت هستند
 • 1397/9/29 پنجشنبه 752 صنعت کوچک و بزرگ وابسته به گاز در استان کرمان مشغول فعالیت هستند 752 صنعت کوچک و بزرگ وابسته به گاز در استان کرمان مشغول فعالیت هستند
  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان کرمان، مهندس فلاح به اهمیت توزیع گاز در استان اشاره کرد و گفت: پیشانی کار ما توزیع و ارائه خدمات به هموطنان است، لذا باید ارتباط با مشترکین در بالاترین سطح خود باشد و در همه بخش ها خدمات خوب به همه ذینفعان ارائه دهیم.
  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان کرمان، مهندس فلاح به اهمیت توزیع گاز در استان اشاره کرد و گفت: پیشانی کار ما توزیع و ارائه خدمات به هموطنان است، لذا باید ارتباط با مشترکین در بالاترین سطح خود باشد و در همه بخش ها خدمات خوب به همه ذینفعان ارائه دهیم.
  مدیر عامل شرکت گاز استان کرمان ادامه داد ، نیروگاه های تولید برق استان بیشترین سهم مصرف را به خود اختصاص می دهند و همچنین صنایع فولاد سراسر استان،که این استان را به قطب فولاد کشور تبدیل نموده اند از جمله بیشترین مصرف کنندگان گاز طبیعی می باشند که با وجود برخورداری از نعمت گاز طبیعی و زیر ساخت هایی که انجام شده است، شاهد صرفه‌جویی در هزینه‌ها و بهبود محیط‌زیست از طریق حذف انتشار آلاینده های سوخت‌های فسیلی بوده‌ایم.
  این شرکت در ارتباط با ایستگاه‌های CNG نیز تلاش کرده تا در اکثر نقاط استان، گازرسانی به این ایستگاه‌ها را محقق کند و در همین راستا  تاکنون گازرسانی به 76 ایستگاه CNG اجرا شده است و با برخورداری شهرستان های جیرفت، نرماشیر و فهرج از نعمت گاز طبیعی که در روزهای آینده کار اجرایی آنها به پایان می رسد و خدمتی دیگر از دولت تدبیر و امید می باشد، قسمت های جنوبی و جنوب شرقی استان هم مستعد نصب تعداد بیشتری از این نوع جایگاه ها می شود.
  منوچهر فلاح افزود، با گازرسانی به صنایع کوچک و بزرگ و تقویت زیرساخت‌های موجود، شاهد رونق هرچه بیشتر صنایع و درنتیجه شکوفایی اقتصاد استان خواهیم بود.در حال حاضر 752  صنعت وابسته به گاز در این استان مشغول فعالیت می باشند که با توسعه گازرسانی در جنوب و شرق استان، این تعداد رشد چشمگیری را پیشرو دارد.
   
                                                                روابط عمومی شرکت گاز استان کرمان
پذیرش 25 هزار مشترک گاز طبیعی در سالجاری در استان کرمان
 • 1397/9/27 سه‌شنبه پذیرش 25 هزار مشترک گاز طبیعی در سالجاری در استان کرمان پذیرش 25 هزار مشترک گاز طبیعی در سالجاری در استان کرمان
  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان کرمان، 25 هزار مشترک شهری و روستایی در سراسر استان کرمان از ابتدای سال تا کنون به شبکه سراسری گاز طبیعی متصل شده اند، مهندس فلاح مدیر عامل شرکت گاز استان کرمان ضمن اعلام این خبرگفت: پذیرش این تعداد مشترک با اجرای بیش از 850 کیلومتر خطوط انتقال، تغذیه و شبکه توزیع همراه بوده است و هم اکنون 605 هزار مشترک شهری و روستایی در استان کرمان در بخش خانگی، روستایی و تجاری به شبکه سراسری گاز طبیعی متصل شده اند.
  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان کرمان، 25 هزار مشترک شهری و روستایی در سراسر استان کرمان از ابتدای سال تا کنون به شبکه سراسری گاز طبیعی متصل شده اند، مهندس فلاح مدیر عامل شرکت گاز استان کرمان ضمن اعلام این خبرگفت: پذیرش این تعداد مشترک با اجرای بیش از 850 کیلومتر خطوط انتقال، تغذیه و شبکه توزیع همراه بوده است و هم اکنون 605 هزار مشترک شهری و روستایی در استان کرمان در بخش خانگی، روستایی و تجاری به شبکه سراسری گاز طبیعی متصل شده اند.
  مهندس فلاح در ادامه به توجه ویژه دولت تدبیر و امید به مناطق محروم روستایی اشاره کرد و گفت : وزارت نفت در سال های اخیر با گازرسانی به بسیاری از مناطق محروم در راستای توسعه عادلانه و متوازن کشور گام برداشته که انجام این مهم در جهت اجرای فرمایشات مقام معظم رهبری در سند چشم انداز افق  1404 می باشد. یکی از مطالبات مردم در تمامی استان های کشور استفاده از سوخت پاک و ارزان گاز است و در این خصوص گازرسانی به روستاهای استان کرمان تاکنون پیگیری های بسیاری صورت گرفته و با اعتبارات خوبی که در بند ق تخصیص یافته در حال حاضر 50 شهر و 959 روستا در استان کرمان از نعمت گاز طبیعی بهره مند می باشند و همچنین عملیات گاز رسانی به 14 شهر و 295 روستا در دست اجرا قرار دارد که بزودی آیین افتتاحیه 3 شهرستان جیرفت، نرماشیر، فهرج و 78 روستای تابعه و 2 شهرک صنعتی انجام خواهد شد.
  مدیر عامل شرکت گاز استان کرمان در خاتمه گفت ، امید است بتوانیم برای سربلندی ایران اسلامی و انقلاب و رفاه و آرامش همشهریان عزیز و فهیم کرمانی گامی برداشته و برای آبادانی شهر ها و روستاهایمان تلاش نماییم .                      
  روابط عمومی شرکت گاز استان کرمان
معاون اول رئیس‌جمهوری هم‌زمان با کاهش دما در سراسر کشور و افزایش میزان مصرف گاز، بخشنامه مصرف بهینه و ایمن گاز طبیعی را ابلاغ کرد.
 • 1397/9/26 دوشنبه بخشنامه مصرف بهینه و ایمن گاز طبیعی معاون اول رئیس‌جمهوری هم‌زمان با کاهش دما در سراسر کشور و افزایش میزان مصرف گاز، بخشنامه مصرف بهینه و ایمن گاز طبیعی را ابلاغ کرد.
  معاون اول رئیس‌جمهوری هم‌زمان با کاهش دما در سراسر کشور و افزایش میزان مصرف گاز، بخشنامه مصرف بهینه و ایمن گاز طبیعی را ابلاغ کرد.

  اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس‌جمهوری در بخشنامه‌ای خطاب به وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها، موسسات و شرکت‌های دولتی، نهادهای انقلاب اسلامی، نیروهای مسلح و استانداری‌ها، بر لزوم مصرف بهینه و ایمن گاز طبیعی تاکید کرد و به این منظور نکاتی را یادآور شد.

  متن کامل بخشنامه به این شرح است:

  «١-  به منظور مصرف بهینه و ایمن گاز طبیعی، کلیه وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها، موسسات و شرکت‌های دولتی، نهادهای انقلاب اسلامی، نیروهای مسلح و استانداری‌ها تا پایان سال موظف به رعایت کامل موارد زیر می‌باشند:

  الف - رعایت دمای ۱۸ تا ۲۱ درجه سانتی‌گراد در فضاهای داخلی و بسته و دمای ۱۸ درجه سانتی‌گراد در راهروها و فضاهای عمومی سرپوشیده.

  ب - روشن نمودن وسایل گرمایشی یک ساعت قبل از آغاز وقت اداری و خاموش نمودن آنها یک ساعت قبل از پایان وقت اداری.

  پ - خاموش نمودن وسایل گرمایشی در روزهای تعطیل.

  ت - استفاده از دستگاه‌های گازسوز استاندارد با برچسب انرژی بالا ( A و B)

  ث - انجام معاینه فنی کلیه موتورخانه‌ها توسط شرکت‌های تایید صلاحیت شده از سوی سازمان ملی استاندارد ایران (بر اساس ماده ۱۷ قانون هوای پاک)، سرویس و تعمیر دوره‌ای تجهیزات گازسوز از طریق متخصصان مجاز و نصب سامانه پایش هوشمند موتورخانه به منظور افزایش ضریب ایمنی و بازدهی وسایل گازسوز.

  ج- کاهش حداقل ۵ درصدی مصرف گاز طبیعی هر مشترک در ۴ ماهه پایانی سال نسبت به مدت مشابه سال گذشته.

  شرکت ملی گاز ایران/شرکت‌های گاز استانی در موارد یادشده در این بخشنامه، آمادگی ارائه هرگونه مساعدت فنی به دستگاه‌های اجرایی را دارند.

  ۲ - برای اجرای موارد فوق، لازم است اقدامات زیر انجام شود:

  الف - استانداران ضمن تاکید بر اجرای این بخشنامه و طرح آن در شورای اداری استان، پیگیری‌های لازم جهت صرفه‌جویی و اصلاح الگوی مصرف در دستگاه‌های اجرایی را در دستور کار قرار دهند.

  ب - شرکت ملی گاز ایران/شرکت‌های گاز استانی مکلف به پیگیری اجرای دقیق این بخشنامه در دستگاه‌های اجرایی می‌باشند. در صورت عدم رعایت مفاد بخشنامه در هر مورد، شرکت گاز استانی مربوط، پس از یک بار اخطار کتبی، ضمن ارسال مراتب به استانداری ذی‌ربط در صورت تخطی مجدد، مطابق مقررات مربوط با دستگاه اجرایی ذی‌ربط رفتار می‌کنند.»

  پ - سازمان صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران نسبت به اطلاع‌رسانی مناسب برای بهره‌گیری از روش‌های موثر جهت ترغیب جامعه به صرفه‌جویی و کاهش مصرف گاز طبیعی اقدام نماید.

  ت - روابط عمومی دستگاه‌های اجرایی نسبت به اطلاع‌رسانی مناسب برای کاهش مصرف سوخت به کارکنان هر دستگاه اقدام نمایند.»

  منبع: روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران

برگزاری اولین مرحله ممیزی شرکت گاز استان کرمان جهت کسب گواهینامه های کیفیت ، ایمنی و بهداشت، محیط زیست، رضایت مشتری و نظر سنجی
 • 1397/9/11 يكشنبه برگزاری اولین مرحله ممیزی شرکت گاز استان کرمان جهت کسب گواهینامه های کیفیت ، ایمنی و بهداشت، محیط زیست، رضایت مشتری و نظر سنجی برگزاری اولین مرحله ممیزی شرکت گاز استان کرمان جهت کسب گواهینامه های کیفیت ، ایمنی و بهداشت، محیط زیست، رضایت مشتری و نظر سنجی
  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان کرمان، اولین مرحله ممیزی بازنگری گواهینامه های کیفیت (9001:2015)، ایمنی و بهداشت (OHSAS:18001) و محیط زیست (ISO:14001)، استقرار رضایت مشتری (iso10002) و نظر سنجی (iso10004) با حضور سرممیز شرکت TUV برگزار شد.
  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان کرمان، اولین مرحله ممیزی بازنگری گواهینامه های کیفیت (9001:2015)، ایمنی و بهداشت (OHSAS:18001) و محیط زیست (ISO:14001)، استقرار رضایت مشتری (iso10002) و نظر سنجی (iso10004) با حضور سرممیز شرکت TUV برگزار شد.
  مهندس منوچهر فلاح مدیر عامل شرکت گاز استان کرمان در جلسه افتتاحیه این ممیزی گفت: یکی از دغدغه‌های اصلی سازمانها دستیابی به اهداف عالی کیفی مدیریتی و رضایتمندی مشتریان است وعمده تلاش مدیریت و کارکنان شرکت گاز استان کرمان در جهت رسیدن و دست یابی به اهداف معطوف و تلاش برای استقرار سیستم های کیفیتی و HSE است.
  وی ادامه داد: در همین راستا سعی شده با بازنگری‌های مدرن مدیریتی و شناسایی و برطرف سازی مشکلات موجود، عملکرد‌ها را به استانداردهای تدوین شده برسانیم.
  منوچهر فلاح ادامه داد، انجام وظایف کارکنان در سایه همکاری، همدلی، دقت و سرعت لازم، منطبق با استاندار‌دها و برنامه‌های تدوین شده، مهم‌ترین عامل ترقی و پیشرفت این شرکت است که امیدواریم کارکنان مجرب، خدمات شایسته و مطلوب تری به مشتریان و ذینفعان ارائه نماید.وی با اعلام اینکه در ارتقای اثر بخشی و بهبود مداوم سامانه مدیریت یکپارچه،کیفیت،ایمنی و محیط زیست این شرکت، برنامه ریزی‌های موثری انجام شده است، ابراز داشت: با انجام ممیزی تمامی واحد‌ها و فرآیندهای انجام کار در شرکت، در قالب سیستم یکپارچه IMS توسط ممیزان ٬ تحلیل و پس از انطباق و اطمینان از برقراری و ارتقای اثر بخشی و بهبود مداوم با شاخص‌های مورد نظر، اعتبار گواهینامه‌های صادره شده،  تمدید می شود و ان شا ا.. دو گواهینامه 10002 و 10004 برای اولین بار مستقر خواهد شد.
  در اولین مرحله این بازدید، مهندس سعیدی از طرف شرکت صادر کننده گواهینامه بررسی های مربوطه را انجام دادند و ان شاا..  پس از ممیزی مرحله دوم گواهینامه های فوق الذکر صادر خواهد گردید.
  روابط عمومی شرکت گاز استان کرمان
هشدار رعایت نکات ایمنی به مشترکین گاز طبیعی در نماز جمعه های استان کرمان
 • 1397/8/23 چهارشنبه هشدار رعایت نکات ایمنی به مشترکین گاز طبیعی در نماز جمعه های استان کرمان هشدار رعایت نکات ایمنی به مشترکین گاز طبیعی در نماز جمعه های استان کرمان
  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان کرمان؛ کارکنان این مجموعه با همکاری کارشناسان HSE با حضور در نماز جمعه های سراسر استان کرمان، ضمن توزیع بروشور، کتابچه های ایمنی و cd های آموزشی،نمازگزاران را به رعایت اصول نکات ایمنی و بهینه مصرف کردن گاز طبیعی دعوت می نمایند.
        به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان کرمان؛ کارکنان این مجموعه با همکاری کارشناسان HSEبا حضور در نماز جمعه های سراسر استان کرمان،  ضمن توزیع بروشور، کتابچه های ایمنی و cd های آموزشی،نمازگزاران را به رعایت اصول نکات ایمنی و بهینه مصرف کردن گاز طبیعی دعوت می نمایند.  
  مهندس فلاح مدیر عامل شرکت گاز استان کرمان در خصوص حضور کارشناسان شرکت در نماز های جمعه و دعوت نمازگزاران به رعایت مصرف گاز گفت، گاز طبیعی انرژی پاکی است و با وجود اینکه ایران یکی از بیشترین ذخایر این انرژی را دارا می باشد اما صرفه جویی در مصرف آن یک وظیفه شرعی و انسانی می باشد بطوری که با توجه به چند نکته ساده می توان تا حد زیادی در کاهش مصرف و جلوگیری از حوادث احتمالی گام برداشت، از جمله این موارد رعایت دمای رفاه بین ۱۸-۲۱درجه، بستن دریچه های کولر در زمستان، استفاده از پرده های ضخیم، استفاده از وسایل گازسوز استاندارد، پوشش مناسب زمستانی در خانه و استفاده از موتورخانه های هوشمند و رادیاتورهای مجهز به شیر ترموستاتیک می باشد که از راهکارهای مهم مصرف بهینه گاز است.
  وی در ادامه به خطرات گاز منواکسیدکربن اشاره کرد و تأکید کرد: این گاز: سمی، بی بو، بی رنگ ، بی مزه، بدون تحریک روی پوست بدن و مرگ آور است که ناشی از احتراق ناقص گاز طبیعی بوده واز جمله در اثر مسدود بودن لوله های خروجی بخاری،آبگرمکن و تجهیزات گازسوز و محدود بودن فضا و هوای اطراف وسایل گاز سوز(هر متر مکعب گاز برای احتراق کامل، نیاز به ۱۵متر مکعب هوای تازه دارد)، ایجاد می شود و دویست و الی سیصد برابر سریعتراز اکسیژن، جذب گلبولهای قرمز خون می شود و لذا مقدار کمی از آن سریعا به تمام بدن منتقل شده و باعث خواب آلودگی، ضعف، گرفتگی عضلات، سردرد، تهوع، درد قفسه سینه و در نهایت منجر به مرگ خاموش می شود.
  مهندس فلاح با اشاره به اینکه کاهش هر یک درجه دمای اتاق موجب کاهش۶درصد مصرف گاز می گردد، از مردم شریف استان درخواست نمود که با مصرف بهینه ( صرفه جویی) و ایمن گاز، علاوه بر کمک به اقتصاد خانواده و کاهش مبلغ گاز بهاء در قبوض گاز،مانع از قطع جریان گاز در روزهای سرد سال به ویژه در مناطق سردسیر کشور شوند.
  روابط عمومی شرکت گاز استان کرمان
برگزاری مانور مشترک شرکت گاز استان کرمان و اداره غله به مناسبت هفته پدافند غیر عامل
 • 1397/8/21 دوشنبه برگزاری مانور مشترک شرکت گاز استان کرمان و اداره غله به مناسبت هفته پدافند غیر عامل برگزاری مانور مشترک شرکت گاز استان کرمان و اداره غله به مناسبت هفته پدافند غیر عامل
  همزمان با هفته پدافند غیر عامل و در راستای ارتقای توانمندی نیروهای عملیاتی شرکت گاز استان و دیگر ادارات و دستگاه های اجرایی استان، مانور قطع گاز تعدای نانوایی در سطح شهر کرمان با همکاری فرمانداری ، نیروی انتظامی، هلال احمر، ستاد مدیریت بحران ، اداره غله و سازمان پدافند غیرعامل استانداری برگزار شد .
  همزمان با هفته  پدافند غیر عامل  و در راستای ارتقای توانمندی نیروهای عملیاتی شرکت گاز استان و  دیگر ادارات و دستگاه های اجرایی استان، مانور قطع گاز تعدای نانوایی در سطح شهر کرمان با همکاری فرمانداری ، نیروی انتظامی، هلال احمر، ستاد مدیریت بحران ، اداره غله و سازمان پدافند غیرعامل استانداری برگزار شد .
  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان کرمان، مهندس منوچهر فلاح مدیرعامل شرکت گاز استان کرمان هدف از انجام و برگزاری این مانور را افزایش توانمندی ، آگاهی ، هماهنگی بین ادارات و شناسایی و آمادگی ساختار مدیریتی در هنگام بروز حوادث از جمله زلزله ، انفجار و  تبعات ناشی از آن از جمله قطع گاز را برشمرد و ادامه داد در این مانور شبیه سازی عملیات های مختلف و برگزاری مانورها برای  امداد گران بسیار حائز اهمیت است چرا که نقش بسزایی در بالا بردن سرعت عمل و افزایش کارایی ماموران وظیفه شناس هر بخشی در زمان عملیات  را دارد .
  مهندس فلاح ادامه داد، تمام واحد های عملیاتی، تعمیراتی، نقلیه، HSE  ،حراست و روابط عمومی  با اطلاع‌رسانی سریع، گرفتن تصمیمات صحیح، تجهیز و آماده کردن ابزارآلات، اقدامات دقیقی را با همکاری ارگان ها و سازمانهای دیگر حاضر در مانور برگزار نمودند .
  مهندس منوچهر فلاح بر ضرورت آمادگی برای مواجهه با خطرات و تهدیدات مختلف،  تاکید کرد و افزود: همان‌طور که رهبر معظم انقلاب اسلامی بیان فرمودند پدافند غیرعامل برای مصون‌سازی کشور از تهدیدات نظامی و غیرنظامی و همچنین پیشگیری از خسارات ناشی از مخاطرات طبیعی و غیرطبیعی امری حیاتی است.
  مهندس منوچهر فلاح ادامه افزود : با توجه به لزوم نگهداری و حفاظت و ایمن سازی بیش از 15000 کیلومتر شبکه توزیع و تغذیه گاز در سطح استان کرمان ، برگزاری چنین مانورهایی به صورت مستمر و جدی و با موضوعات مختلف ضروری است. وظیفه ما این است که با نیروهای متخصص و دستگاهها و تجهیزات پیشرفته ، تعمیرات و نگهداری سیستمها را به نحو احسن در طول سال انجام، تا از بروز هر گونه خطری جلوگیری کنیم.
  روابط عمومی شرکت گاز استان کرمان
استمرار گازرسانی به مناطق محروم و جنوبی استان از اولویت های اصلی شرکت گاز استان کرمان
 • 1397/8/7 دوشنبه استمرار گازرسانی به مناطق محروم و جنوبی استان از اولویت های اصلی شرکت گاز استان کرمان استمرار گازرسانی به مناطق محروم و جنوبی استان از اولویت های اصلی شرکت گاز استان کرمان
  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان کرمان ، مهندس فلاح ضمن اعلام این خبر گفت: تا کنون 50 شهر و 959 روستا در سطح استان با تلاش مجموعه شرکت گاز و با بهره‌گیری از نیروهای توانمند و متخصص به شبکه گازرسانی کشور متصل شده اند و امید است با حمایت های شرکت ملی گاز ایران روند گازرسانی به شهر ها و روستاهای فاقد این نعمت الهی افزایش یابد تا در آینده نزدیک تمام شهر ها و روستاهای استان از نعمت گاز طبیعی برخوردار شوند.
  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان کرمان ، مهندس فلاح ضمن اعلام این خبر گفت:  تا کنون 50 شهر و  959 روستا در سطح استان با تلاش مجموعه شرکت گاز و با بهره‌گیری از نیروهای توانمند و متخصص به شبکه گازرسانی کشور متصل شده اند و  امید است با حمایت های شرکت ملی گاز ایران روند گازرسانی به شهر ها و روستاهای فاقد این نعمت الهی افزایش یابد تا در آینده نزدیک تمام شهر ها و روستاهای استان از نعمت گاز طبیعی برخوردار شوند.
  مهندس منوچهر فلاح ادامه داد، 600 هزار مشترک خانگی و تجاری در سطح کل استان از نعمت گاز طبیعی بهره مند می باشند و در حال حاضر گاز رسانی به 264 روستا و 13 شهر ازجمله (جیرفت، درب بهشت ، بلوک، نرماشیر، فاریاب، ارزوئیه ، شهداد، اندوهجرد، عنبرآباد ، قلع گنج ، زهکلوت، فهرج و هنزا) با قریب به 100 هزار خانوار در حال اجرای عملیات گازرسانی بوده و مضاف بر آن گازرسانی به 145 روستا و 5 شهر دیگر نیز در حال انتخاب پیمانکار اجرایی و شروع بکار می باشند.
  مهندس فلاح ابراز امیدواری نمود بزودی 3 شهرستان جیرفت نرماشیر و فهرج و 78 روستای تابعه از نعمت گاز برخوردار خواهند شد، که حاصل همکاری مشترکی با شرکت مهندسی توسعه گاز ایران بوده است.  
   استمرار گازرسانی به مناطق محروم و جنوبی  استان از اولویت  های اصلی  شرکت گاز استان می باشد امید می رود باگاز دار شدن شهرهای جنوبی استان گامی بلند در جهت آبادانی مناطق محروم ، روستاهای جنوبی استان و کمک به صنایع تولیدی،صنعتی، کشاورزی و اشتغال این مناطق برداشته شود.
  روابط عمومی شرکت گاز استان کرمان
لزوم رعایت ایمنی وسایل گرمایشی در آستانه فصل سرد سال
 • 1397/8/6 يكشنبه لزوم رعایت ایمنی وسایل گرمایشی در آستانه فصل سرد سال لزوم رعایت ایمنی وسایل گرمایشی در آستانه فصل سرد سال
  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان مهندس منوچهر فلاح مدیرعامل شرکت گاز استان کرمان با بیان این مطلب اظهار داشت: با توجه به کاهش دما و سرد شدن هوا و استفاده هموطنان از وسایل گرمایشی، احتمال حوادث ناشی از گاز گرفتگی بیشتر می شود. حوادث گازگرفتگی از آن حوادثی است که تنها با کمی دقت می توان از بروز آن جلوگیری کرد و برعکس، کمی بی احتیاطی می تواند عواقب جبران ناپذیری داشته باشد.
  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان مهندس منوچهر فلاح مدیرعامل شرکت گاز استان کرمان  با بیان این مطلب اظهار داشت: با توجه به کاهش دما و سرد شدن هوا و استفاده هموطنان از وسایل گرمایشی، احتمال حوادث ناشی از گاز گرفتگی بیشتر می شود. حوادث گازگرفتگی از آن حوادثی است که تنها با کمی دقت می توان از بروز آن جلوگیری کرد و برعکس، کمی بی احتیاطی می تواند عواقب جبران ناپذیری داشته باشد
  مهندس فلاح ادامه داد اولین نکته مهمی که مشترکان گاز طبیعی باید به آن توجه داشته باشند مطمئن بودن از درست کارکردن وسایل گازسوز است، حتماً وسایل گازسوز را در صورت معیوب بودن به متخصصین امر و مراکز مجاز تعمیر و نگهداری وسایل گاز سوز، جهت کنترل و رفع عیب بسپارید
  در منازلی که از بخاری به عنوان وسیله گرم کننده استفاده می شود، اطمینان از باز بودن مسیردودکش ضروری است.
  فلاح به اهمیت نحوه اتصال قطعات دود کش اشاره کرد و گفت: قبل از نصب دودکش با شعله کبریت یا شمع، مکش دریچه دودکش را بررسی و هنگام استفاده از بخاری با بررسی گرم بودن لوله دودکش از صحت عملکرد آن مطمئن شوید.
  مهندس منوچهر فلاح به نصب کلاهک H اشاره کرد و گفت مشترکین گاز طبیعی باید نسبت به نصب صحیح لوله بخاری نیز توجه داشته باشند، لوله بخاری باید فلزی بوده و نباید از لوله های فنری ( آکاردئونی ) به دلیل عدم استحکام لازم استفاده کرد و لوله های دودکش باید به شکل صحیح و محکم به  وسیله گازسوز و محل دودکش در دیوار نصب شده باشند.
  مهندس فلاح تصریح کرد: مشترکان باید از نصب آبگرمکن به ویژه در محیط های بسته از جمله انباری، آشپزخانه‌های کوچک حمام یا رختکن و همچنین استفاده از بخاری های بدون دودکش در محیط‌های مسکونی بسته از جمله اتاق خواب جدا خودداری کنند.
  مدیرعامل شرکت گاز استان کرمان افزود: هر چند گاز طبیعی سوختی بسیار ارزان، در دسترس و پاک است که استفاده از این نعمت نه تنها رفاه را برای ما به ارمغان می آورد بلکه باعث رونق اقتصادی جامعه نیز می شود اما اگر از این سوخت با روشی درست، صحیح و بهینه استفاده نگردد، می تواند خطراتی را برای مصرف کنندگان در بر داشته باشد.
  مشترکین محترم در صورت داشتن هرگونه سوالی می توانند در هر ساعت از شبانه روز با شماره تماس 194 پست امداد شرکت گاز استان کرمان تماس حاصل نمایند.  
                                                                                                                              روابط عمومی شرکت گاز استان کرمان
دعوت شرکت گاز استان کرمان از مشترکین جهت رعایت نکات ایمنی و صرفه جویی
 • 1397/7/15 يكشنبه دعوت شرکت گاز استان کرمان از مشترکین جهت رعایت نکات ایمنی و صرفه جویی دعوت شرکت گاز استان کرمان از مشترکین جهت رعایت نکات ایمنی و صرفه جویی
  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان کرمان، مهندس منوچهر فلاح گفت، گاز طبیعی انرژی پاکی است و با وجود اینکه ایران یکی از بیشترین ذخایر این انرژی را دارا می باشد اما صرفه جویی در مصرف آن یک وظیفه شرعی و انسانی می باشد بطوری که با توجه به چند نکته ساده می توان تا حد زیادی در کاهش مصرف و جلوگیری از حوادث احتمالی گام برداشت.از جمله این موارد رعایت دمای رفاه بین ۱۸-۲۱ درجه، بستن دریچه های کولر، استفاده از پرده های ضخیم، استفاده از وسایل گازسوز استاندارد، پوشش مناسب زمستانی واستفاده از موتورخانه های هوشمند و رادیاتورهای مجهز به شیر ترموستاتیک از جمله راهکارهای مهم مصرف بهینه گاز می باشد.
  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان کرمان، مهندس منوچهر فلاح  گفت، گاز طبیعی انرژی پاکی است و با وجود اینکه ایران یکی از بیشترین ذخایر این انرژی را دارا می باشد اما صرفه جویی در مصرف آن یک وظیفه شرعی و انسانی می باشد بطوری که با توجه به چند نکته ساده می توان تا حد زیادی در کاهش مصرف و جلوگیری از حوادث احتمالی گام برداشت.از جمله این موارد رعایت دمای رفاه بین ۱۸-۲۱ درجه، بستن دریچه های کولر، استفاده از پرده های ضخیم، استفاده از وسایل گازسوز استاندارد، پوشش مناسب زمستانی واستفاده از موتورخانه های هوشمند و رادیاتورهای مجهز به شیر ترموستاتیک از جمله راهکارهای مهم مصرف بهینه گاز می باشد.
  وی در ادامه به خطرات گاز منواکسیدکربن اشاره کرد و تأکید کرد: این گاز: سمی، بی بو، بی رنگ ، بی مزه، بدون تحریک روی پوست بدن و مرگ آور است که ناشی از احتراق ناقص گاز طبیعی بوده واز جمله در اثر مسدود بودن لوله های خروجی بخاری ، آبگرمکن و تجهیزات گازسوزو محدود بودن فضا وهوای اطراف وسایل گاز سوز(هر متر مکعب گاز برای احتراق کامل، نیاز به ۱۵ متر مکعب هوای تازه دارد)، ایجاد می شود و دویست و الی سیصد برابر سریعتراز اکسیژن، جذب گلبولهای قرمز خون می شود و لذا مقدار کمی از آن سریعا به تمام بدن منتقل شده و باعث خواب آلودگی، ضعف، گرفتگی عضلات، سردرد، تهوع، درد قفسه سینه و در نهایت منجر به مرگ خاموش می شود.
  با توجه به شروع فصل های سرد گفت:رعایت نکات ایمنی مخصوص همه افراد می باشد با افزایش توجه مردم به نکات ایمنی امیدواریم روز به روز شاهد حوادث کمتری باشیم. صرفه جویی منطقی در مصرف گاز، همچنین رعایت نکات و  توصیه های ایمنی  در استفاده از وسایل گازسوز استاندارد باید اولویت شهروندان باشد.همچنین نصب آبگرمکن و دیگر وسایل گازسوز در حمام را خطرآفرین و ممنوع خواند و ادامه داد دودکش آبگرمکن و هود آشپزخانه ها نیز نباید از یک لوله یا کانال مشترک عبور داده شود و ضمناً مسیر دودکش ها باید بازدید گردد تا کاملا باز باشد . و حتماً کلاهک H شکل در پشت بام نصب شود تا تهویه هوا به خوبی انجام شود .
   
   
  روابط عمومی شرکت گاز استان کرمان
1 2 3 4 5 6 7 8 9
خانه | بازگشت |

کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت گاز استان کرمان می باشد
مجری سایت : شرکت سیگما