پنجشنبه 2 اسفند 1397   11:58:53
كوچك يا بزرگ كردن بخش :.
13:011397/5/20 شنبه
برگزاری دوره آموزشی کاربردهای GIS در صنعت گاز و آموزش نرم افزار ARC GIS
برگزاری دوره آموزشی کاربردهای GIS در صنعت گاز و آموزش نرم افزار ARC GIS

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان کرمان، این دوره آموزشی با هدف آشنایی کارکنان با سامانه اطلاعات مکانی و نحوه عملکرد این نرم افزار و استفاده از آن در موارد مرتبط برگزار گردید.
مهندس فلاح مدیر عامل شرکت گاز استان کرمان ضمن بیان خبر فوق ادامه داد: با توجه به اهمیت خطوط گاز بعنوان یکی از شریانهای حیاتی و انتقال و عرضه انرژی، وجود یک سیستم یکپارچه اطلاعاتی به روز که با در اختیار داشتن ابزارهای لازم بتواند عهده دار ارائه انواع داده های توصیفی مورد نیاز و ارتباط برای کسب اطلاعات جعرافیایی در روی نقشه باشد ، می تواند پاسخگوی بسیاری از نیازهای اطلاعاتی ، تحلیلی و برنامه ریزی بخش خطوط گاز بخصوص در شرایط بحران باشد.
مهندس فلاح ادامه داد افزایش کارایی و بهره وری فعالیتهای گازرسانی از طریق بکارگیری تکنولوژی نوین یکی از اهداف مهم و اساسی شرکت گاز استان کرمان است. از آنجا که بیشتر سیاستها، طرحها ، و عملیات روزمره در بخش طراحی خطوط گاز به اطلاعات مکاندار دقیقی نیاز دارد ، سیستمی که بتواند تمامی اطلاعات مورد نیاز شرکت گاز را در یک نظام ماشینی گرد آورده و سازماندهی نماید ، بسیار سودمند خواهد بود که طی دوره مذکور این موارد و سرفصل های متعددی ارائه گردید که از آن جمله می توان به تبیین نقشه راه GIS شرکت گاز استان کرمان، تشریح سند مدل مفهومی فیزیکی و منطقی مدیریت گازرسانی،   کاربردهای نرم افزار ، آشنایی با اصول و مبانی GIS ، ویرایش داده ها ، آشنایی با دستگاه GNSS، برچسب گذاری ، سمبل گذاری ، کار با جداول توصیفی ، آماده سازی نقشه برای پلات و اشاره نمود.
تدریس این دوره آموزشی را آقای مهندس احسان ابراهیمی و محسن مهرابی نژاد بر عهده داشتند که بدینوسیله از زحمات نامبردگان تشکر و قدردانی می گردد.
تاریخ به روز رسانی:.
  نام نظر    
   
  پست الكترونيك  
   
  وب سایت  
   
 
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید

 
   
     

نظرات
نام نظر    
 
پست الكترونيك    
 
وب سایت  
 
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید

 
 
بيشتر
خانه | بازگشت |

کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت گاز استان کرمان می باشد
مجری سایت : شرکت سیگما