صفحه اصلی > خبرها 


نسخه چاپي

لزوم رعایت نکات ایمنی وسایل گرمایشی در آستانه فصل سرد سال

لزوم رعایت نکات ایمنی وسایل گرمایشی در آستانه فصل سرد سال

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان کرمان مهندس منوچهر فلاح با بیان این مطلب اظهار داشت: با توجه به کاهش دما و سرد شدن هوا و استفاده هموطنان از وسایل گرمایشی، احتمال حوادث ناشی از گاز گرفتگی بیشتر می شود. حوادث گازگرفتگی از آن نوع حوادثی است که تنها با کمی دقت می توان از بروز آن جلوگیری کرد و برعکس، کمی بی احتیاطی می تواند عواقب جبران ناپذیری داشته باشد.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان کرمان مهندس منوچهر فلاح با بیان این مطلب اظهار داشت:
با توجه به کاهش دما و سرد شدن هوا و استفاده هموطنان از وسایل گرمایشی، احتمال حوادث ناشی از گاز گرفتگی بیشتر می شود. حوادث گازگرفتگی از آن نوع حوادثی است که تنها با کمی دقت می توان از بروز آن جلوگیری کرد و برعکس، کمی بی احتیاطی می تواند عواقب جبران ناپذیری داشته باشد.
مدیرعامل شرکت گاز استان کرمان ادامه داد اولین نکته مهمی که مشترکان گاز طبیعی باید به آن توجه داشته باشند مطمئن بودن از درست کارکردن وسایل گازسوز است، حتماً وسایل گازسوز را در صورت معیوب بودن به متخصصین امر و مراکز مجاز تعمیر و نگهداری وسایل گاز سوز، جهت کنترل و رفع عیب بسپارید.
در منازلی که از بخاری به عنوان وسیله گرم کننده استفاده می شود، اطمینان از باز بودن مسیردودکش ضروری است.
فلاح به اهمیت نحوه اتصال قطعات دود کش اشاره کرد و گفت: قبل از نصب دودکش با شعله کبریت یا شمع، مکش دریچه دودکش را بررسی و هنگام استفاده از بخاری با بررسی گرم بودن لوله دودکش از صحت عملکرد آن مطمئن شوید.
مهندس منوچهر فلاح به نصب کلاهک H اشاره کرد و گفت مشترکین گاز طبیعی باید نسبت به نصب صحیح لوله بخاری نیز توجه داشته باشند، لوله بخاری باید فلزی بوده و نباید از لوله های فنری ( آکاردئونی ) به دلیل عدم استحکام لازم استفاده کرد و لوله های دودکش باید به شکل صحیح و محکم به وسیله گازسوز و محل دودکش در دیوار نصب شده باشند.
مهندس فلاح تصریح کرد: مشترکان باید از نصب آبگرمکن به ویژه در محیط های بسته از جمله انباری، آشپزخانه‌های کوچک حمام یا رختکن و همچنین استفاده از بخاری های بدون دودکش در محیط‌های مسکونی بسته از جمله اتاق خواب جدا خودداری کنند.
مدیرعامل شرکت گاز استان کرمان افزود: هر چند گاز طبیعی سوختی بسیار ارزان، در دسترس و پاک است که استفاده از این نعمت نه تنها رفاه را برای ما به ارمغان می آورد بلکه باعث رونق اقتصادی جامعه نیز می شود اما اگر از این سوخت با روشی درست، صحیح و بهینه استفاده نگردد، می تواند خطراتی را برای مصرف کنندگان در بر داشته باشد.
مشترکین محترم در صورت داشتن هرگونه سوالی می توانند در هر ساعت از شبانه روز با شماره تلفن اتفاقات 194 پست امداد شرکت گاز استان کرمان تماس حاصل نمایند.
روابط عمومی شرکت گاز استان کرمان

  • تاریخ درج خبر :
  • 1398/08/06 - ٠٨:١٧
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 797

خروج