صفحه اصلی > خبرها 


نسخه چاپي

مدیر دیسپچینگ شرکت ملی گاز ایران خبر داد:

رکورد بی‌سابقه در مصرف گاز طبیعی + فیلم

مصرف خانگی و تجاری گاز طبیعی هفته گذشته به مرز 600 میلیون مترمکعب در روز نزدیک شد و رکوردی بی‌سابقه از خود، بر جای گذاشت.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، مهدی جمشیدی دانا، مدیر دیسپچینگ شرکت ملی گاز ایران با بیان این مطلب، اظهار داشت: هفته گذشته، هفته بسیار پرمصرفی را در بخش خانگی و تجاری خود در کل کشور سپری کردیم، طوری که روز پنج‌شنبه، عدد مصرف خانگی به ۵۹۹ میلیون مترمکعب در روز رسید و رکوردی بی‌سابقه را در تاریخ گازی این کشور، رقم زد.

وی ادامه داد: این در حالی است که سال گذشته در همین بازه زمانی، ما مصرف ۵۲۰ میلیون مترمکعب در روز را برای بخش خانگی و تجاری داشتیم.

جمشیدی دانا تمهیدات شرکت ملی گاز ایران در بخش تولید، انتقال و توزیع گاز از ماه‌های قبل برای زمستان امسال را مثبت و عاقلانه توصیف کرد و گفت: از این رو، خوشبختانه، هیچ مشکلی در مصرف گاز به‌ویژه در بخش خانگی بوجود نیامده است.

این مقام مسئول افزود: ولی هم‌وطنان عزیز حتماً باید این نکته را مد نظر داشته باشند که هرچند ما دارای ذخایر عظیم گاز هستیم و مشکلی هم برای تأمین گاز مصرفی بخش خانگی و تجاری نداریم، ولی حتماً باید از این نعمت خدادادی بهینه استفاده کرده و آن را هدر ندهیم.

مدیر دیسپچینگ شرکت ملی گاز ایران با بیان این که این بهینه مصرف کردن، هم شرط عقل است و هم شرط شرع و عرف، تصریح کرد: مصرف بهینه باعث می‌شود تا در هیچ کجا برای مصرف گاز دچار مشکل نشویم، ضمن آن که می‌توانیم این نعمت خدادادی را برای نسل‌های آتی نیز حفظ کنیم.

جمشیدی دانا در پایان، خاطرنشان کرد: به نظر کارشناسان خبره شرکت ملی گاز ایران، ما همان‌طور که توصیه می‌کنیم مردم عزیز مصرف بهینه را در بخش خانگی، سرلوحه کارهای خود قرار ‌دهند، این توصیه را به بخش صنایع، نیروگاه‌ها، سیمان، فولاد و ... هم داریم که باید مصرف را در این بخش‌ها نیز با استفاده از تجهیزات مناسب، بهینه سازند و در واقع، استفاده از گاز طبیعی را در شرایطی در صنایع داشته باشیم که بتوانیم راندمان مجموعه صنایع کل کشور را بالاتر ببریم؛ یعنی با کمترین مصرف گاز، بالاترین راندمان را در صنایع کشور شاهد باشیم.

نمایش فیلم

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1398/10/29 - ١٣:٣١
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 4113