صفحه اصلی > خبرها > نمایش متن اخبار 


نسخه چاپي

مدیرعامل شرکت گاز استان کرمان خبر داد:

خدمات رسانی به بیش از ۵۰ درصد مشترکین ثبت نام شده در طرح رایگان اصلاح موتورخانه‌ها

مدیرعامل شرکت گاز استان کرمان ضمن تشکر و قدردانی از مشارکت مشترکین مشمول در طرح اصلاح و بهینه سازی رایگان موتورخانه­ها گفت: تاکنون ۲۳۷ مشترک در استان کرمان در این طرح ملی ثبت نام کرده اند که از این تعداد به ۱۲۰ مشترک شرکت گاز استان کرمان خدمات رسانی شده است.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان کرمان، منوچهر فلاح در تشریح این خبر افزود: این طرح از ۲۳ مهرماه سال 1399 با اعتباری معادل 15 میلیارد ریال آغاز شده که در سه بخش شامل «سرویس و تنظیم مشعل»، «عایق کاری» و«نصب دستگاه رسوب گیر مغناطیسی» در واحدهای مسکونی به صورت رایگان اجرا گردیده و این مایه مباهات است که با استقبال قابل توجه از این طرح، توانسته ایم در خدمت رسانی به هم استانی های عزیز نسبت به بسیاری از شرکت ها پیشتاز باشیم.

وی در رابطه با هزینه صرف شده برای این طرح در استان گفت: با توجه به قراردادهای سه جانبه بین مشترک، شرکت گاز و شرکت مجری و آمار اعلام شده از موتورخانه واحدهای مسکونی، تاکنون یک سوم اعتبار تخصیص داده شده اولیه جهت بهینه سازی هزینه شده است.

به گفته مهندس فلاح، شرکت گاز استان کرمان اولویت بهینه سازی را به واحدهای مسکونی اختصاص داده و در این راستا تمام موارد بهینه سازی شده همگی از این مشترکین بوده اند.

مدیرعامل شرکت گاز استان کرمان ادامه داد: مشترکین مشمول طرح رایگان بهینه سازی موتورخانه ها در نظر داشته باشند که با ثبت نام در طرح مذکور علاوه بر کاهش مصرف گاز منازل و واحد های تجاری خود، می توانند از هزینه های پرداختی در قبال شرکت گاز به شدت بکاهند.

فلاح بیان کرد: همانطور که پیش از این اطلاع رسانی شده، متقاضیان مشمول پس از مراجعه به سامانه  goc.nigc.ir  یا سایت شرکت ملی گاز به آدرس www.nigc.ir  و انتخاب گزینه بهینه سازی موتورخانه و ثبت نام، می توانند بطور کامل و به هزینه شرکت ملی گاز ایران از مزایای بهینه سازی و اصلاح موتورخانه واحد مسکونی و تجاری خود در راستای کاهش مصرف گاز برخوردار شوند .

گفتنی است که انجام این طرح توسط شرکت های مورد تأیید و دارای صلاحیتی است که فهرست آنها در سامانه مذکور وجود دارد و به وسیله متقاضی و یا شرکت گاز انتخاب می شوند.

وی با اشاره به اینکه اجرای طرح بهینه سازی موتورخانه ها در حفظ محیط زیست و همچنین اشتغال زایی و حمایت از تولید داخلی موثر است، افزود: انتظار می رود با اجرای کامل این طرح، شاهد کاهش 10 درصدی مصرف گاز در استان کرمان باشیم.

 

 

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1400/02/25 - ٠٨:١٢
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 114

خروج