صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار اسلایدر 


نسخه چاپي

آیین افتتاح ۸ شهر، ۹۳ روستا و ۱۲۰ صنعت استان کرمان

بهرمندی ۹۵ درصدی خانوارهای کرمانی از گاز طبیعی تا پایان سال ۱۴۰۱

مدیرعامل شرکت گاز استان کرمان در آیین افتتاحیه ۸ شهر، ۹۳ روستا و ۱۲۰ صنعت استان کرمان با بیان اینکه اکنون ۸۰ درصد جمعیت این استان از گاز طبیعی بهره‌مند هستند، گفت: درصد بهرمندی خانوارهای کرمانی تا پایان سال ۱۴۰۱ به ۹۵ درصد می‌رسد.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان کرمان، منوچهر فلاح امروز پنجشنبه، سوم تیرماه در جشن بزرگ پوشش ۹۵ درصدی گازرسانی کشور و در آیین بهره‌برداری از پروژه‌های گازرسانی ۸ شهر، ۹۳ روستا و ۱۲۰ صنعت با اعتبار بیش از هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان در گزارشی به رئیس‌جمهور گفت: با بهره‌برداری از این پروژه‌ها ۳۳ هزار خانوار شهری و روستایی از گاز طبیعی بهره‌مند می‌شوند.

مدیر عامل شرکت گاز استان کرمان افزود: بسیار خرسندیم‌ که سال گذشته  در هفته دولت توانستیم پروژه‌های ۵ شهر و ۱۴۶ روستا و ۱۵۰ صنعت افتتاح کنیم و اکنون مفتخرم عرض کنم با افتتاحیه های امروز در مجموع ۱۳ شهر، ۲۳۹ روستا و ۲۷۰ صنعت کوچک و بزرگ در مدت یک سال به شبکه گاز متصل شدند که این حماسه‌ای جهادی است و در طول عمر بیش از نیم قرن شرکت ملی گاز ایران چنین اقدامی بی‌سابقه بوده و باید بگویم  که وسعت جغرافیایی آن بیش از بعضی از استان های کشور است.

 وی ادامه داد: در حوزه شهری عملکرد شرکت در دولت یازدهم و دوازدهم به این صورت بوده است، کل شهرهای استان ۷۱ شهر است که در ابتدای سال ۹۲، ۳۷ شهر از گاز طبیعی بهره‌مند بودند و این تعداد در پایان سال ۹۹ به ۶۶ شهر رسید و  رشد ۱۰۰ درصدی داشته است.

 به گفته فلاح، جمعیت شهری تحت پوشش شرکت گاز استان کرمان هم به میانگین کشور و ۹۸ درصد رسیده و تنها ۵ شهر دیگر باید گازرسانی شود که تا پایان امسال انجام می‌شود و تاکنون هم پیشرفت بالای ۸۰ درصدی داشته اند.

 مدیرعامل شرکت گاز استان کرمان تصریح کرد: روستاهای واجد شرایط استان هم ۳ هزار و ۳۳۰ روستا است که درابتدای سال ۹۹، ۴۴۹ روستا گاز طبیعی داشتند و این تعداد در پایان سال ۹۹، به هزار و ۴۳۳ روستا رسید و حدود هزار روستا در دولت‌های یازدهم و دوازدهم با رشد بیش از ۲۰۰ درصد گازرسانی شدند.

 وی گفت: در مجموع کل جمعیت زیر پوشش استان از گاز طبیعی در ابتدای سال ۹۹، ۵۳ درصد بود و اکنون ۸۰ درصد است و این شالله تا سال ۱۴۰۱ این جمعیت به ۹۵ درصد می‌رسد.

 فلاح در پایان گزارش خود به میزان مصرف گاز در استان کرمان اشاره کرد و افزود: از ابتدای دولت یازدهم و دوازدهم تا کنون مصرف کار در این استان بیش از ۲,۵ برابر شده و به نظر می‌رسد این رقم شاخص خوبی در رصد توسعه گاز در استان کرمان است.

 رییس جمهور نیز در این مراسم گفت: استان کرمان دارای شخصیت های بسیار پر افتخار از جمله شهید بزرگ حاج قاسم سلیمانی، شهید باهنر و مرحوم آیت‌الله هاشمی رفسنجانی است که اینها همه باعث افتخار کشور هستند.

 دکتر حسن روحانی افزود: طبق گزارش شرکت گاز استان کرمان در این دولت گازرسانی به شهرها دو برابر و در روستاها سه برابر شده که این یک تحول بسیار خوب برای کرمان بوده آن هم در این شرایط اقتصادی که این نشان دهنده تلاش سخت مدیران، کارگران و مهندسین ما بوده که امروز به وعده خود عمل کردند.

 

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1400/04/03 - ٢٠:١٥
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 366

خروج