صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار اسلایدر 


نسخه چاپي

مدیرعامل شرکت گاز استان کرمان مطرح کرد:

عملکرد بی نظیر شرکت گاز استان کرمان در گازرسانی به صنایع

مدیرعامل شرکت گاز استان کرمان بیان کرد: در سال 98 با طراحی شبکه های گازرسانی به صنایع و انجام مناقصه برای 14 محور صنعتی جهت اجرای 780 کیلومتر خطوط گازرسانی به صنایع فاقد گاز، شاهد جهش بزرگی در امر گازرسانی به صنایع مصرف کننده سوخت مایع بوده ایم که با گازرسانی به 467 صنعت حدود 51 میلیون لیتر سوخت مایع درسطح استان صرفه جویی شده است و این قطعا نشان دهنده تعهد به مسئولیت های اجتماعی و پویایی و عملکرد خوب گاز استان کرمان در امر گازرسانی بوده است.

گازرسانی به صنایع از جمله اولویتهای دولت و شرکت گاز استان کرمان می باشد که به موازات گازرسانی شهری و روستایی اجرا می شود. طرح گازرسانی به صنایع از منظر اقتصادی حائز اهمیت است زیرا از یک سو باعث کاهش مصرف سوخت های مایع و موجب حفظ سلامت محیط زیست می شود و از سوی دیگر منجر به کاهش هزینه های کارخانجات صنعتی ، نیروگاه ها و صنایع کشاورزی و ... می گردد.

از آنجا که کرمان به عنوان بزرگترین استان ایران شناخته می شود و درعرصه تنوع و اهمیت صنایع گوناگون حرفی برای گفتن دارد بی شک گازرسانی به این صنایع از جایگاه ویژه ای برخوردار است، بنابراین در این خصوص گفت و گویی داشتیم با مدیرعامل شرکت گاز استان کرمان تا از عملکرد این شرکت در زمینه گازرسانی به صنایع مطلع شویم.

 به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان کرمان، منوچهر فلاح با اشاره به اینکه حدود 2 هزار صنعت با میزان مصرف سوخت مایع سالانه  144 میلیون لیتر، در سطح استان کرمان در سال 95 شناسایی شده است، گفت: حدود 118 صنعت با جمع مصرف 6 میلیون و 250 هزار لیتر طی سال های 95 تا 98  گازدار و قطع سوخت مایع آنها محقق شده است.

 مدیرعامل شرکت گاز استان کرمان بیان کرد: در سال 98 با طراحی شبکه های گازرسانی صنایع و انجام مناقصه برای 14 محور صنعتی جهت اجرای 780 کیلومتر خطوط گازرسانی به صنایع فاقد گاز، شاهد جهش بزرگی در امر گازرسانی به صنایع مصرف کننده سوخت مایع بوده ایم که با گازرسانی به 467 صنعت حدود 51 میلیون لیتر سوخت مایع درسطح استان صرفه جویی شده است و این قطعا نشان دهنده تعهد به مسئولیت های اجتماعی و پویایی و عملکرد خوب گاز استان کرمان در امر گازرسانی بوده است.

 فلاح در ادامه با اشاره به عملکرد شرکت گاز استان کرمان در راستای جهش تولید و در شرایط کرونا در سال 99 افزود: با گازرسانی به 202 صنعت مصرف کننده سوخت مایع و محقق شدن میزان صرفه جویی حدود 16میلیون و 200 هزار لیترسوخت مایع به ثبت رسیده است که امیدواریم در سال 1400 با برنامه ریزی دقیق، بر موانع موجود ازجمله بحران بیماری کرونا و مسایل اقتصادی ناشی از آن فائق آییم و به نتیجه مطلوب همچون سال های گذشته برسیم.

 وی با بیان اینکه فاز اول خط انتقال گاز 30 اینچ محور کرمان – زرند در سال 99 بهره برداری شده است، تصریح کرد: این پروژه ملی سبب پایداری شبکه گاز کارخانجات فولاد ، صنایع و نیروگاه های شمال استان گردیده است و کارخانه فولاد بوتیا و نیروگاه بوتیا هم زمان با افتتاح فاز اول این پروژه از نعمت گاز برخوردار شده اند.

 فلاح در ادامه این گفت و گو افزود: با عنایت به اینکه توسعه کشت گلخانه ای یکی از مهمترین سیاست ها در حوزه اقتصاد مقاومتی است و انتقال گاز به مجموعه های گلخانه ای سهم عمده ای از هزینه ها را کاسته و به کشاورزان در توسعه کشاورزی و ایجاد فرصت های شغلی پایدار کمک می کند و به جهت جهش تولید زمینه را برای پیشرفت شهرستان های جنوبی فراهم می کند، شرکت گاز استان کرمان با توجه به مسئولیت های اجتماعی خود همزمان با گازرسانی به شهرهای جنوبی استان عملیات گازرسانی به گلخانه های شهرستان های جنوبی را در فاز اول با طراحی 754 هکتار مورد هدف قرار داده است.

وی ادامه داد: عملیات اجرایی گازرسانی در این مناطق آغاز شده و تاکنون 90 کیلومتر شبکه گذاری انجام گردیده که برخی از محدوده های گلخانه ای با اجرای 40 کیلومتر شبکه گازرسانی از جمله آزادگان، باقرآباد، دولت آباد و خضرآباد واقع در شهرستان جیرفت به شبکه گاز متصل شده اند.

 به گفته مدیرعامل شرکت گاز استان کرمان در حال حاضر تعداد قابل توجهی از گلخانه ها در محدوده های اشاره شده با اقدام برای اخذ اشتراک گاز از نعمت گاز برخوردار خواهند گردید و شایان ذکر است با اجرای کامل طرح های گازرسانی به گلخانه های جنوب استان سالیانه سیزده میلیون لیتر مصرف سوخت مایع صرفه جویی می گردد.

 همانطور که در ابتدای این گزارش ذکر شد با توجه به وسعت استان کرمان و موقعیت مهم صنایع در آن، گازرسانی به صنایع یکی از مهمترین اهداف شرکت گاز استان کرمان می باشد و همانطور که از صحبت های مدیرعامل این شرکت پیداست عملکرد شرکت گاز استان کرمان در این خصوص مطلوب بوده و راه خوبی را در پیش دارد. امیدواریم با تلاش و همت مسئولان مربوطه و کارکنان شرکت گاز استان کرمان باز هم شاهد ارائه خدمات به هم استانی های عزیز باشیم.

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1400/04/27 - ٠٩:٤١
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 292

خروج