صفحه اصلی > خبرها > آرشیو گزارش ها 


نسخه چاپي

وزیر نفت:

امیدوارم زمستان بدون چالشی را سپری کنیم

تأمین سوخت زمستانی یکی از اولویت‌های کنونی صنعت نفت به شمار می‌آید؛ چراکه پیش‌بینی شده در بخش مصرف گاز با افزایش ۱۰ درصدی روبه‌رو شویم.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان کرمان، جواد اوجی، وزیر نفت شامگاه پنجشنبه ( ۱۱ شهریورماه) در نشست مشترک با مدیران صنعت نفت در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس، با بیان این مطلب افزود: امیدوارم با بررسی و پیگیری امور، کشور بتواند از چالش سوخت زمستانی بدون دردسر عبور کند.

وی ادامه داد: از همین رو، از هرگونه سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی در توسعه میدان‌های گازی با اولویت حفظ و نگهداشت تولید میدان گازی پارس جنوبی استقبال می‌کنیم؛ چراکه با ادامه روند کنونی، در سال‌های آینده واردکننده گاز می‌شویم.

وزیر نفت بر اهمیت پارس جنوبی به‌عنوان بزرگترین تأمین‌کننده گاز کشور تأکید کرد و گفت: خدا را شاکرم که نخستین سفر کاری‌ام به عسلویه به‌عنوان قطب انرژی و مرکز تأمین بیش از ۷۰ درصد گاز کشور، بوده است.

اوجی اظهار امیدواری کرد بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده، با برداشت حداکثری گاز از میدان مشترک پارس جنوبی زمستان بدون چالشی را سپری کرد.

وی کار در صنعت نفت و گاز کشور را مصداق بارز خدمتگزاری دانست و ضمن قدردانی از کارکنان صنعت نفت، گفت: نیروی انسانی سرمایه اصلی صنعت نفت است که اگر مورد بی‌مهری قرار گیرند، بهره‌وری آنان کاهش می‌یابد؛ به‌ویژه در مناطق عملیاتی.

اوجی با تأکید بر اهمیت مسئولیت اجتماعی و لزوم توجه به این موضوع، افزود: محرومیت‌زدایی از برنامه‌های دولت مردمی به شمار می‌آید؛ نکته مهمی که خوشبختانه در قانون هم دیده شده است.

منبع خبر: شرکت ملی گاز ایران

  • تاریخ درج خبر :
  • 1400/06/16 - ٠٩:٠٤
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 27

خروج