صفحه اصلی > خبرها > نمایش متن اخبار 


نسخه چاپي

افزایش 30 درصدی مصرف سوخت CNG در استان کرمان

افزایش 30 درصدی مصرف سوخت CNG در استان کرمان

مدیر عامل شرکت گاز استان کرمان از مصرف 120 میلیون متر مکعب سوخت CNG به عنوان جایگزین مصرف بنزین در استان کرمان طی 8 ماه سال 99 خبر داد. به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان کرمان مهندس فلاح در مورد مصرف سوخت CNG در استان بیان داشت : میزان مصرف سوخت CNG طی 8 ماه سال ۹۹ به میزان 120 میلیون متر مکعب بوده است که نسبت به مدت مشابه سال ۹۸ به میزان 30 درصد افزایش داشته است.

افزایش 30 درصدی مصرف سوخت CNG در استان کرمان
مدیر عامل شرکت گاز استان کرمان از مصرف 120 میلیون متر مکعب سوخت CNG به عنوان جایگزین مصرف بنزین در استان کرمان طی 8 ماه سال 99 خبر داد.
به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان کرمان مهندس فلاح در مورد مصرف سوخت CNG در استان بیان داشت : میزان مصرف سوخت CNG طی 8 ماه سال ۹۹ به میزان 120 میلیون متر مکعب بوده است که نسبت به مدت مشابه سال ۹۸ به میزان 30 درصد افزایش داشته است.
ایشان در ادامه بیان داشت : مصرف CNG در استان کرمان در آبان ماه 99 در مقایسه با ماه قبل در حدود 11 درصد کاهش مصرف داشته است که این کاهش مربوط به افزایش قرنطینه بیماری کرونا ویروس می باشد .
مدیر عامل شرکت گاز استان کرمان تصریح کرد : گاز به صورتCNG، سوخت پاک و ارزان تری در مقایسه با سایر سوخت ها است و استفاده از این سوخت از لحاظ اقتصادی مقرون به‌صرفه بوده ‌و به طور قابل ملاحظه ای سبب کاهش میزان آلودگی هوا و محیط زیست می شود.
مهندس فلاح به تعداد جایگاه های سوخت CNG در استان اشاره و اظهار داشت: در حال حاضر 79 جایگاه سوخت CNG به‌ صورت شبانه‌روزی در استان کرمان فعال است،‌ و مصرف CNG در خودروهای سواری دوگانه سوز به طور میانگین در روز به 500 هزار مترمکعب رسیده است.
ایشان با اشاره به اینکه باید امکانات و بسترهای لازم برای استفاده از CNG در استان فراهم شود، تصریح کرد: استفاده از گاز CNG نیاز به رعایت نکات ایمنی دارد و مصرف کنندگان باید سیستم CNG خودروی خود را در مراکز معتبر و استاندارد نصب نمایند و به هیچ عنوان از گاز ( LPGگاز مایع)، به جای گاز CNG استفاده نکنند و در هنگام سوخت گیری در جایگاه های CNG همه سرنشین ها از خودرو پیاده شوند.
مدیر عامل شرکت گاز استان کرمان در خاتمه افزود: شرکت گاز استان کرمان هم اکنون در مناطق جنوبی و کمتر برخوردار از جایگاه های CNG باتوجه به توسعه گازرسانی و رشد مصرف کنندگان از گاز طبیعی زیر ساخت های لازم به منظور راه اندازی جایگاه های جدید توسط بخش خصوصی را فراهم آورده است.

روابط عمومی شرکت گاز استان کرمان

  • تاریخ درج خبر :
  • 1399/10/13 - ١٤:٠٤
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 38

خروج