صفحه اصلی > خبرها > نمایش متن اخبار 


نسخه چاپي

برگزاری نشست مطبوعاتی مدیر عامل شرکت گاز استان کرمان به مناسبت هفته دولت

برگزاری نشست مطبوعاتی مدیر عامل شرکت گاز استان کرمان به مناسبت هفته دولت

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان کرمان نشست خبری مهندس فلاح با اصحاب رسانه و خبر به مناسبت هفته دولت در محل سالن کنفرانس این شرکت برگزار گردید. مدیر عامل شرکت گاز استان کرمان در ابتدای جلسه ضمن خوشامد گویی به تلاشگران رسانه و خبر، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر هفته دولت گفت: هفته دولت نماد وحدت ملت و دولت است در مسیر پیشرفت ایران اسلامی، شهیدان باهنر و رجایی توانستند عشق و ایمان را به مردم هدیه دهند و خدمات شایانی به همه مردم به ویژه محرومان ارائه نمایند که برکت آن هنوز ادامه دارد.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان کرمان نشست خبری مهندس فلاح با اصحاب رسانه و خبر به مناسبت هفته دولت در محل سالن کنفرانس این شرکت برگزار گردید.
مدیر عامل شرکت گاز استان کرمان در ابتدای جلسه ضمن خوشامد گویی به تلاشگران رسانه و خبر، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر هفته دولت گفت: هفته دولت نماد وحدت ملت و دولت است در مسیر پیشرفت ایران اسلامی، شهیدان باهنر و رجایی توانستند عشق و ایمان را به مردم هدیه دهند و خدمات شایانی به همه مردم به ویژه محرومان ارائه نمایند که برکت آن هنوز ادامه دارد.
وی تصریح نمود هفته دولت فرصت مناسبی برای تشریح خدمات نظام و دستاوردهای دولت است و خوشبختانه شرکت گاز استان کرمان نیز همگام با سایر دستگاه های خدمتگذار به سبب خدمات قابل قبول و گسترده ای که بخصوص در دوسال اخیر در سطح استان علیرغم مشکلات اقتصادی بسیار زیاد حادث شده به سبب افزایش قیمت ها در بخش تامین کالا انجام داده است، از این قائده مستثنی نمی باشد.
فلاح درادامه به تشریح اقدامات انجام شده و برنامه‌های پیش روی این شرکت پرداخت و ادامه داد: تاکنون از مجموع 71 شهر استان، 53 شهر گازدار گردیده است و از 18 شهر باقیمانده، 17 شهر در دست اجرا می باشد که 13 شهر آن شامل شهرهای جنوبی استان می باشد و ان شاالله با پیگیری های صورت گرفته تنها شهر باقیمانده که شهر جبالبارز می باشد در سال 98 در دست اجرا قرار خواهد گرفت.
وی تصریح نمود همزمان با هفته دولت عملیات اجرایی گاز رسانی به 3شهر شهداد، اندوهجرد ، نودژ و 58 روستا با اعتباری بالغ بر 174 میلیارد تومان در قالب 9000 خانوار شهری و روستایی آغاز می گردد و همچنین مردم 66 روستا در قالب 7000 خانوار روستایی و یک جایگاه عرضه سوخت پاک نیز جمعا با هزینه ای بالغ بر 55 میلیارد تومان از نعمت گاز طبیعی
بهره مند می شوند که هدیه ای دیگر از دولت خدمتگزار می باشد.
مهندس فلاح ضمن تاکید بر گازرسانی به روستاهای بالای 20 خانوار استان ادامه دادند هم اکنون 1174 روستای استان از نعمت گاز طبیعی بهره مند می باشند و برنامه ریزی جهت گازدار نمودن حدود 200 روستا در سال 98 در دست اقدام
می باشد.
وی به اقدامات بسیار ارزنده شرکت گاز استان کرمان در سال 97 اشاره و افزودند درسال 97 گازرسانی به 4شهر و280 روستای استان انجام پذیرفت که در نوع خود بی سابقه بوده است و همچنین با تلاش شبانه روزی مهندسین پیمانکاران و کارکنان مجموعه شرکت گاز استان با وجود تمام مشکلات اقتصادی جاری کشور، 1412 کیلومتر خط اتقال تغذیه و شبکه توزیع در استان اجرا شده است که در عملکرد سالانه از زمان تاسیس این شرکت تا پایان سال 96 ، این آمار بی سابقه بوده است.
ایشان به نامگذاری سال 98 به نام سال "رونق تولید" اشاره و ادامه داد، یکی از اهداف شرکت گاز استان در این سال گازرسانی به صنایع کوچک و بزرگ استان می باشد که برای 13 محور صنعتی برنامه ریزی انجام شده است و برای 8 محور صنعتی پیمانکار اجرایی انتخاب و 5 محور صنعتی دیگر در مرحله انتخاب پیمانکار می باشد. که پیش بینی می گردد با گازرسانی به این صنایع بیش از 60 میلیون لیتر از 144 میلیون لیتر فرآورده مصرفی استان صرفه جویی گردد، که این اقدام تاثیر بسزایی در جلوگیری از قاچاق سوخت مایع خصوصا در مناطق جنوبی استان دارد .
ایشان در بخش پایانی سخنان خود، گازرسانی در کل استان کرمان را اقدامی جهادی عنوان نمود و ادامه داد، عملیات اجرایی به صورت گسترده در حال انجام است که امیدواریم تمام ارگان ها و ادارات و سازمان های دخیل در بحث گازرسانی با مجموعه شرکت گاز استان همکاری لازم را داشته باشند تا ان شا الله پروژه ای در سطح استان تعطیل نگردد.
فلاح ادامه داد امید می رود با گازرسانی به مناطق جنوب استان و با احداث صنایع کوچک و بزرگ اقدام موثری در جهت ایجاد اشتغال در این مناطق برداشته شود
وی گفت در حال حاضر ظرفیت اشتراک پذیری 67000 خانوار در مناطق جنوبی استان ایجاد گردیده است و امیدواریم با همکاری سایر سازمان ها و همچنین تمهیدات اندیشیده شده نظیر اعطای تسهیلات وام برای لوله کشی گاز، میزان اشتراک پذیری متناسب با ظرفیت ایجاد شده محقق گردد.
ایشان ادامه دادند این حجم از فعالیت در زمینه گازرسانی در سطح استان مشارکت تمامی مدیران ، صنایع و همشهریان محترم را می طلبد که با پرداخت به موقع بدهی و مطالبات خود، می توانند شرکت گاز استان را در جهت ارائه خدمات بهتر یاری رسانند.
در ادامه جلسه خبرگزاری های و خبرنگاران محترم استان سوالات خود را مطرح و مدیرعامل شرکت گاز استان کرمان ضمن پاسخگویی به سوالات این عزیزان خدمت به مردم شریف استان را افتخار بزرگی دانست و ادامه دادند :
در حال حاضر با استمرار گازرسانی به مناطق محروم و جنوبی استان علاوه بر کمک شایان و موثر به جهت جلوگیری از قاچاق سوخت مایع گام موثری در راستای ارتقاء سطح رضایتمندی و رفاه عمومی که از اولویت های اصلی شرکت گاز استان می باشد برداشته خواهد شد و امید می رود با گازرسانی به شهرهای جنوبی ، مناطق محروم روستاهای جنوبی و صنایع تولیدی صنعتی کشاورزی استان اشتغال در این مناطق رونق بیشتری بگیرد .
روابط عمومی شرکت گاز استان کرمان

  • تاریخ درج خبر :
  • 1398/06/10 - ١١:٤٦
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 394

خروج